Онлайн-кредитування – сегмент фінансового ринку, який з кожним роком набирає обертів. Вдаються до мікропозик люди, яким не вистачило коштів до зарплати. Завдяки мікрокредитам людина може вирішити фінансову проблему швидко, без збору пакету документів. Привабливості додає ще й можливість оформити позику через інтернет з будь-якого пристрою.

Методологія дослідження

Вибірка

Для нашого дослідження портрета позичальника був узятий період в 1 рік. За цей час в компанію “Фінансовіч” звернулося за оформленням кредиту більше 50 000 людей. Ми проаналізували аудиторію користувачів нашого сервісу за вибраний проміжок часу і на підставі отриманих даних сформували портрет клієнта онлайн-позик.

Сбір даних

Для збору даних ми використовували різні методи.

Анкетування

Після реєстрації на ресурсі потенційним позичальникам пропонувалося внести такі дані про себе:

 • місто;
 • дата народження;
 • стать;
 • бажана сума кредиту;
 • мета кредиту;
 • працевлаштування.

Статистичні дані

Також були взяті дані з аналітичних сервісів, встановлених на сайті finansovich.com.ua.

Дослідження портрета клієнта компанії, можна з великою часткою ймовірності спроектувати на весь сегмент онлайн-позик.

Портрет клиента компанії або ким є типовий позичальник МФО

Складаючи портрет позичальника, ми не помітили істотної переваги на користь тієї чи іншої статі, всього на 13% частіше зверталися за кредитом жінки.

І так, наш позичальник – це чоловік або жінка від 25 до 35 років, одружений або у відносинах. Існує думка, що частіше за кредитами звертаються люди, які не мають постійного доходу, але це міф. Статистика показує, що більше звертаються за кредитом ті, хто має постійний дохід у вигляді заробітної плати, яка в середньому становить 8 000 грн.

На даний момент МФО намагаються знизити ризики, пов’язані з неповерненням кредитів, і все частіше відмовляють у наданні позик людям з нестабільним або непідтвердженими доходом.

Регіони проживання позичальників

Географія видачі кредитів на сьогоднішній день не обмежується конкретними регіонами, адже оформити позику можна онлайн з будь-якої точки країни (виключаючи непідконтрольні території і АР Крим). Немає різниці живете ви в місті-мільйоннику або в далекому селі, головна умова – наявність інтернету.

Але не дивлячись на це, дані нашого дослідження показали, що 40% позичальників проживають в Київському регіоні. Детальну інформацію по інших регіонах дивіться в нашому інфографіку.

Сума та строк позики онлайн

70% позичальників беруть невеликі суми в борг – до 6 000 грн. Можливо це пов’язано з акційними пропозиціями на перший кредит від МФО з процентною ставкою 0,01%. Адже за даною пропозицією велику суму мікрофінансові організації не схвалять. 16% позичальників звертаються до мікропозик за сумою 6 – 12 000 грн.

Як бачимо з графіка, позики до 60 днів вельми популярні і користуються попитом у 44% позичальників, незважаючи на те, що більшість МФО видають кредит строком від 5 до 30 днів.

На які цілі потрібні гроші українським позичальникам

Проаналізувавши мету, які вказували люди при оформленні позики, ми побачили, що позичальники беруть гроші в борг на:

 • 33% – покупку техніки;
 • 33% – невідкладні потреби;
 • 8% – витрати, пов’язані з медициною;
 • 6% – кошти на ремонт;
 • 2% – позика з метою закрити інші кредити;
 • 1% – гроші на подорож і урочиста подія.

Думка експерта

Незважаючи на досить розвинену систему мікрокредитування, при необхідності взяти в борг українці звертаються, в першу чергу, до знайомих або родичів, намагаючись позичити гроші без відсотків. Тільки якщо немає такої можливості, вони вдаються до послуг мікрофінансових компаній.
Недосконалість законодавства в сфері регулювання діяльності МФО формує незахищеність – як компаній, так і їх клієнтів. Це один з факторів, що впливає на розвиток ринку мікрокредитування. Реформування процедури видачі мікропозик дозволило б вивести в правове поле взаємодію між кредитором і позичальником, тим самим зробивши мікропозики більш доступними, розширивши коло потенційних клієнтів.

При використанні матеріалів посилання на джерело обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *