Кредитні продукти, які пропонують різні українські банки, дозволяють фізичним та юридичним особам отримати те чи інше благо, товар, послуги, не сплачуючи їх у повному розмірі одним платежем. Отже, щойно відкрився землі, то й фінансові компанії додали до переліку ще одну можливість для своїх клієнтів. Про те, як працює кредит на землю – розповімо далі.

Новий закон – нові рішення

Оборот земель сільськогосподарського призначення запущено. Отже, багато орендарів, які вже довгий час користуються угіддями, хочуть отримати їх у особисту власність. І тут виникає проблематика – не всі мають у своєму розпорядженні достатню грошову суму. Причин браку грошей може бути безліч, але вихід лише один – позичати. Оскільки йдеться не про сотні гривень, звернення до родичів та знайомих не дасть результату. Тому люди вирушають до банку, де на них і чекатиме вигідна пропозиція.

В українському суспільстві прийнято вважати, що кредити це погано, що вони підривають економіку і взагалі приведуть чи не до довічної кабали та відпрацювання відсотків. При цьому, усвідомлені та поінформовані громадяни користуються пропозиціями від банків, купують нерухомість, автомобілі, розвивають свій бізнес і все це за кредитні кошти.

Першочергове завдання банків буде не стільки у створенні спеціальних пропозицій для аграріїв, а у популяризації їх серед цільової аудиторії. Інформування, роз’яснення умов, підтримка упродовж співпраці – все це ключові моменти.

Які пропозиції вже є на фінансовому ринку

Які справи в банківському секторі? Оскільки перший етап реформи вніс свої особливості, то й формування пропозиції для клієнтів має відповідати всім вступним. А це:

  • купівля лише фізичними особами;
  • обмеження до 100 га в одні руки;
  • першочергові права викупу орендованих ділянок.

Відповідно до таких вимог, більшість людей, які звернуться за кредитом на землю, будуть представниками малих фермерських господарств або приватні підприємці.

Кредит для фізичних осіб видаватиметься безпосередньо на купівлю землі або під заставу земельної ділянки. Отже, “земля” виступатиме об’єктом кредитування або заставним майном, а фізособа – інвестором, або власником паю.

Планується, що популярністю користуватиметься послуга, що передбачає видачу готівки під заставу землі. Адже кожна людина має власні потреби – у покращенні житлових умов, навчанні, лікуванні тощо. Пай простіше залишити у заставу, ніж, наприклад, квартиру чи машину.

Другий сегмент потенційних клієнтів, для яких розробляється унікальний продукт – агровиробники. Це також фізичні особи, які хочуть акумулювати у своїй власності кілька земельних ділянок (загальною площею до 100 га) для виробничих цілей. Найчастіше йдеться про висадку рослинних культур з подальшим збиранням врожаю. Одночасно з цим, позичальник може як самостійно працювати на землі, що викуповується, так і здавати її в оренду, отримуючи прибуток. Дуже вигідна позиція. Але для отримання кредиту радять одразу підшукати орендаря та укласти з ним договір. Таким чином банк отримує гарантії щодо своєчасної виплати кредиту і охоче схвалює подібні заявки.

Цікаво, що обидві пропозиції вже функціонують у кількох українських банках. Інші перебувають у стадії розробки, плануючи, як проходитиме процедура. Але банківська спільнота дійшла єдиної думки, що кредит на землю видаватиметься за трьома основними програмами:

  1. Для купівлі-продажу земельних ділянок.
  2. Використання землі як застави для видачі коштів.
  3. Видача грошей під заставу від третіх осіб, які є одержувачем.

Важливо розуміти, що третій пункт припускає залучення юридичних.

 Підведемо підсумки

Відкриття ринку землі принесе безліч нових можливостей як для банківської системи, так і фізичних осіб. Для перших це новий крок у розвитку, адже вийде створити новий продукт, який буде вигідним як самому банку, так і його клієнтам. А для другої – чудова можливість отримати кредит на велику суму, який допоможе або задовольнити персональні потреби, або розширити, удосконалити аграрний бізнес.

Пропозиції від фінансових компаній матимуть три напрямки – видача грошей на купівлю сільськогосподарських угідь, кошти під заставу землі, інвестиції для агровиробників. Таким чином буде охоплено всі категорії власників землі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *