Державна програма «Пільгове молодіжне кредитування», яку в народі частіше називають просто «молодіжний кредит», може стати для когось реальною можливістю на набуття власної житлоплощі. Але є маса нюансів, які слід враховувати, перш, ніж звернутися до даного варіанту кредитування. Давайте докладніше розберемося в вимогах цієї держпрограми і її основні нюанси.

Основні вимоги програми

Молодіжний кредит на квартиру або будинок передбачає як отримання фінансової допомоги на покупку вже існуючого житла, так і на будівництво або реконструкцію. Отримати право розглядатися в якості кандидата на участь в цій програмі можуть люди віком до 35 років – недарма це кредит молодіжний. Правила передбачають, що на нього можуть претендувати три категорії:

  • сім’ї, що складаються з подружжя до 35 років включно;
  • неповні сім’ї, в яких мати або батько віком до 35 років мають одного або декілька неповнолітніх дітей;
  • одинокі молоді люди.

Одним з найважливіших умов, висунутих до кандидатів на участь в держпрограмі, є їх платоспроможність, яку будуть окремо оцінювати. Крім того, необхідно стояти на обліку як сім’я, яка потребує поліпшення житлових умов. Якщо ви підходите за віком і впевнені у фінансовій спроможності, то це вже плюс. А ще більше шансів отримати молодіжний кредит на житло у вас буде, якщо ви входите до переліку людей, що мають перевагу при відборі.

На особливому положенні – громадяни, у яких є документально підтверджене право на першочергове або позачергове отримання житлової площі. Ще привілеї при відборі мають молоді вчені (хоча б один член сім’ї) і спортсмени, включені до складу збірних команд України (плюсом будуть перемоги на національних і міжнародних змаганнях). Крім того, окрема увага приділяється громадянам, які потребують поліпшення житлових умов не менше трьох років, і тим, чий вік ось-ось перевалить за 35 років.

Розміри житла і перший внесок

Розмір суми, яку виділяють за даною програмою на будівництво або реконструкцію житла, розраховується індивідуально. Але в цілому зазначено, що вартість зведення 1 кв. м. не може перевищувати середню вартість будівництва по регіонах України, яку визначає Мінрегіон.

Розрахунок площі

Загальна площа, на яку можуть претендувати позичальники, розраховується так – на кожного члена сім’ї покладена площа в 21 кв. м, і в загальному на сім’ю додається ще 20 кв. м. Таким чином, наприклад:

  • двоє батьків і одна дитина – житло площею – 83 кв.м
  • двоє батьків і двоє дітей можуть претендувати на житло площею 104 кв. м.

Якщо позичальник пригледів будинок великих розмірів, то за кожен зайвий метр буде доплачувати зі своєї кишені.

Зверніть увагу на те, що в програму вже включені деякі об’єкти, що будуються, в яких можна доглянути собі житло. Їх кількість різниться по містах. Щоб дізнатися адреси цих будівництв і кількість вільних квартир, слід зайти на сайт. Держфонду сприяння молодіжному будівництву molod-kredit.gov.ua. І там вибрати, наприклад, молодіжний кредит – Харків. Перейшовши на сторінку регіонального управління, натисніть на розділ «Об’єкти», і вивчайте запропоновані варіанти.

Кредит для придбання власної житлоплощі молодим людям видається строком на 30 років. Перший внесок, який необхідно внести позичальникам, складає 6% від загальної вартості купованої ними квартири або будинку. Ці гроші вносять двома частинами. Першу позичальник повинен заплатити в ході укладення кредитного договору, а другу вносить протягом десяти днів після отримання техпаспорта на житло.

Які передбачені пільги і кому?

Найбільш суворі правила діють відносно бездітних позичальників, так як їм кредит обходиться в 3% річних. Якщо ж в родині є одна дитина, то можна буде виплачувати тільки тіло кредиту без відсотків за його використання. Двоє дітей не тільки звільняють від сплати відсоткової ставки – держава бере на себе 25% всієї вартості житла. А багатодітні сім’ї (троє і більше дітей) можуть розраховувати на оплату всього половини суми, так як решта 50% оплатять із держбюджету.

Крім цього, на пільговому становищі перебувають військовослужбовці, так як їм не нараховуються відсотки за користування кредитом. Аналогічної привілеєм користуються резервісти і військовозобов’язані. Їм не буде нараховуватися відсоток за молодіжним кредитом від моменту призову під час мобілізації до завершення особливого періоду або на час проходження військової служби.

Ще є окремі переваги для кредитування жителів сільської місцевості. Якщо кредитор постійно зайнятий у сфері виробництва сільськогосподарської продукції, в соціальній сфері села або в органах місцевого самоврядування, то держава візьме на себе 25% від суми наданого кредиту. І це плюс до вищеперелічених пільг, пов’язаних з кількістю дітей.

Порядок надання молодіжного кредиту

!  Щоб отримати молодіжний кредит на квартиру у 2021 році в першу чергу слід  звернутися в регіональне управління  Державного фонду сприяння молодіжному будівництву («Держмолодьжитло») у своєму регіоні.

З собою слід принести такі документи:

  • заяву з проханням про надання кредиту;
  • довідку про те, що сім’я перебуває на квартирному обліку або документи, що підтверджують необхідність поліпшення житлових умов;
  • довідку про склад сім’ї;
  • копію паспорта, ідентифікаційного номера та свідоцтва про шлюб;
  • копію свідоцтва про народження дітей;
  • довідку про зарплату з місця роботи всіх працездатних членів сім’ї та інші документи, що підтверджують платоспроможність позичальника;
  • звіт про незалежну оцінку об’єкта купівлі (квартира, будинки);
  • документи, що підтверджують право на пільги при отриманні кредиту.

Після того, як ваші документи приймуть і поставлять на облік, залишається тільки чекати. Перевірити своє місце в черзі на отримання кредиту можна на сайті Держфонду сприяння молодіжному будівництву в розділі «Пільгове молодіжне будівництво» – Рейтинг кандидатів. Там ви зможете відшукати себе за номером анкети та ідентифікаційного номеру. Скільки доведеться чекати – нікому невідомо, адже серед претендентів зустрічаються анкети, подані ще в 2004 році.

Контакти Держмолодьжітло

  • Телефони: 044 275 14 37, 044 275 01 39
  • E-mail: fond@fhb.kiev.ua
  • Управління Держмолодьжітло м.Києва – вул. М.Кривоноса, 2а

Інформацію про адреси регіональних управлінь можна знайти на сайті – molod-kredit.gov.ua

Молодіжний кредит – Україна до нього готова?

Державна програма забезпечення молоді житлом на 2013-2020 роки, як зрозуміло з назви, повинна завершитися в поточному році. Правда, у Фонді хочуть продовжити її ще на десятиліття. До 1 липня 2020 го повинні розробити і затвердити аналогічну програму строком з 2021 по 2030 рік. Але, навіть, якщо її продовжать, це не гарантує успішного її проведення.

Проблема в тому, що з 2015 року в державному бюджеті не передбачено фінансування даної програми. До сьогоднішнього дня цей вид кредитування підтримується виключно місцевими бюджетами за місцевими житловими програмами. Тому, чим багатше місто і більше його міська скарбниця, тим вище шансів у його жителів отримати молодіжний кредит.

Зараз спостерігається поступове зростання в придбанні житлоплощі за програмою. Так, якщо в 2018 році в її рамках було побудовано і придбано 19,2 тис. Кв. м, то в 2019-му цей показник становив уже 21,6 тис. кв. м. Зростає і кількість наданих кредитів. Якщо в 2018 році видали 299 кредитів, то в минулому році їх було вже 351. Хоча, звичайно, в обсягах всієї країни цього критично мало. Адже, тільки на сьогоднішній день в базі Фонду майже 4,8 тис. Сімей, що стоять в черзі на кредитування.

Цю проблему розуміють у Фонді, і регулярно звертаються до Уряду з проханням повернути державне фінансування програми. У «Держмолодьжітло» вважають, що вона може стати одним з інструментів, які допоможуть скоротити відтік молодих професіоналів за кордон. Але поки, як кажуть, віз і нині там. Хоча на місцевому рівні фінансування поступово збільшується. Наприклад, за весь минулий рік на ці цілі було виділено 155,9 млн грн. А на 2020 й, за даними Фонду, місцеві бюджети вже запланували більш 138,1 млн грн, і сума протягом року ще може зрости.

Молодіжний кредит – відгуки неоднозначні

Як і будь-яка справа, молодіжне кредитування – це медаль з двома сторонами. Для деяких сімей програма виявляється порятунком, тоді, як іншим доводиться чимало потрудитися, щоб домогтися результату.

Так, наприклад, Юлія із Запоріжжя змогла з сім’єю переїхати в двокімнатну квартиру в новобудові. У неї з чоловіком двоє дітей, тому кредит обходиться особливо вигідно. Після поневірянь по знімних квартирах власне житло їй здається манною небесною.

«Звичайно, ми отримали практично коробку з голими стінами, і ще належить багато чого зробити і багато купити, щоб будинок став по-справжньому затишним. Але, якби не програма молодіжного кредитування, ми б ніколи не змогли самі купити таку квартиру », – впевнена Юлія.

А ось у Анатолія з Вінницької області враження залишилися не настільки райдужні. Він зіткнувся з проблемою прописки. Справа в тому, що, за правилами програми, людина може взяти кредит на житло в тому місці, де він прописаний. У випадку з Анатолієм, це – село. Хоча він і його дружина працюють у Вінниці, і хотіли оселитися в передмісті обласного центру. У підсумку йому вдалося прописати всю свою сім’ю у друзів, в тому місті, де хотів жити. І так зміг встати на чергу на участь в програмі, а через п’ять років, йому вдалося отримати кредит і своє житло.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *