Якщо ви взяли кредити в декількох банках або МФО і почали плутатися в тому, куди, кому і скільки повинні, – саме час подумати про такий вихід як перекредитування мікропозик. Розберемося, що це за інструмент, і як він може допомогти скоротити діру в вашому особистому або сімейному бюджеті.
Содержание
Перекредитування мікропозик в Україні
Існує кілька видів ситуацій, в яких рекомендується вдаватися до даного інструменту. Наприклад, якщо ви зрозуміли, що взяли позичку з величезною процентною ставкою і хочете скоріше позбутися від такого кредиту. Ще один варіант – відсоток не душить ваш бюджет, але ви розумієте, що на ринку з’явилися більш вигідні пропозиції, з якими вам вдасться заощадити, якщо перевести кредит. І, нарешті, більш сумна і найпоширеніша ситуація – утворилася заборгованість по виплатах відсотків.
Перекредитування, дозволяє людині оформити новий кредит, щоб закрити попередній або з’єднати в один кредит дещо раніше оформлених в різних фінустановах. У другому випадку є шанс отримати кілька переваг. Поєднавши, наприклад, три кредити в одному, ви, швидше за все, отримаєте більш низький відсоток, який необхідно платити. Крім того, можливо, вдасться оформити його на більш тривалий термін.
Де взяти кредит на перекредитування мікропозик
Отже, перший крок позаду – ви поставили перед собою мету – пора перекредітовиваться. Зважившись на рефінансування, важливо не помилитися з вибором нового кредитора. Можна виділити три варіанти:
- родичі та близькі друзі;
- банки;
- МФО.
Силами близьких
Багатьом першими на думку спадають люди з близького кола, розуміючи, що в цьому випадку умови будуть найбільш лояльними. Швидше за все, ваша рідня не стане вимагати відсотки за позикою і вже точно не нацькує на вас колекторську фірму в разі прострочень. Але, ймовірно, мінусів буде більше, ніж плюсів.
- Адже, по-перше, фінансові можливості ваших рідних і друзів не безмежні, і, якщо необхідно рефінансуватися на пристойну суму, вони цього не потягнуть.
- А, по-друге, реальний ризик розсваритися з ними, якщо у вас не вийде розплатитися з боргами в обіцяні терміни.
У випадку з обігом в фінансові організації відбудеться офіційна процедура перекредитування, коли укладаються угоди між клієнтом і двома компаніями-кредиторами. В результаті цього раніше оформлений кредит юридично переходить у власність нової фінустанови. Клієнт тепер зобов’язаний виплачувати борг йому, а попередній кредитор відмовляється від усіх претензій.
Йти в банк – з папкою документів
Деякі банки пропонують послугу перекредитування, але клієнту доведеться ретельно підготуватися, щоб довести свою платоспроможність. Якщо у вас гарна кредитна історія, то отримати схвалення буде досить просто, а от при наявності прострочень оплат доведеться довше переконувати банківських клерків. У будь-якому випадку потрібно надати наступний пакет документів:
- паспорт (обов’язково український);
- пенсійне посвідчення і довідку про розмір пенсії;
- ідентифікаційний номер;
- довідку про доходи за останні півроку-рік;
- виписку від кредитора з вказаною сумою позики і періодом заборгованості, якщо є;
- копію договору кредитування;
- згоду першої компанії-кредитора на отримання грошей по виплаті боргу.
Крім цього, в ході бесіди з менеджером може постати питання про заставу або поручительство третьої особи. В такому випадку вам потрібно буде надати копії документів, що підтверджують ваше право на майно – наприклад, житлоплощу або автомобіль.
Якщо ви вдаєтеся до допомоги поручителя, важливо, щоб він також надав докази свого добробуту – довідку про доходи, документи на нерухомість. Добре, якщо його рівень доходів перевищує ваш. Крім того, від поручителя необхідно отримати лист, запевняє в тому, що він в разі чого готовий нести фінансову відповідальність за виплату вашого боргу.
МФО виручить з невеликою сумою
Послугу перекредитування надають і деякі мікрофінансові організації. Як правило, в МФО висувають до клієнта менше вимог, ніж в банках. Якщо у вас гарна кредитна історія, то все, що від вас буде потрібно, – це надати паспорт та ідентифікаційний код. У разі недосконалої історії взаємодії з фінустановами доведеться все ж витратити більше часу і надати менеджеру докази, що підтверджують отримання вами стабільного доходу.
Ідеально користуватися цим варіантом, якщо стоїть завдання закрити невеликий кредит. Адже новим клієнтам в МФО пропонують дуже вигідні умови кредитування. Багато такі організації готові дати позики в перший раз під 0,01%. Але сума обмежується 3-5 тис. Грн.
А ось при більш великому позику угода з МФО може бути менш вдалою. Подібні організації мають справу з підвищеним ризиком неповернення грошей, тому закладають в кредит високий відсоток, який в річному обчисленні часто перевищує 600%. Якщо затягнути з його виплатою, то в підсумку можна загрузнути в боргах, як в трясовині, і виплачувати тільки відсотки без можливості погасити тіло кредиту.
Грамотно підбирайте варіанти перекредитування
Після того, як ви визначитеся з тим, якого з фінустанов віддати перевагу в питанні рефінансування, банку або МФО, переходите до вирішального кроку – ретельно проаналізуйте пропозиції. Не всі організації пропонують подібну послугу, але все ж вибрати є з чого, і підходити до вибору потрібно з розумом. Головним інструментом буде інтернет – просто задайте пошук, наприклад, по фразі “перекредитування мікропозик – Київ”. І далі заходите на сайти кожної із запропонованих організацій і записуйте їх умови, щоб потім мати можливість порівняти.
При аналізі звертайте особливу увагу на такі параметри:
- період повернення позики;
- процентна ставка;
- різні платежі і комісії.
Підбирайте такий варіант перекредитування, який підходить вам за часом. Важливо, щоб ви спокійно виплачували гроші, не підганяючи себе в шию. Намагайтеся підібрати варіант так, щоб термін користування новим кредитом був довшим, ніж у того, яким ви зараз користуєтеся. Це допоможе знизити навантаження на ваш особистий бюджет. Але при цьому у вас повинна бути можливість при бажанні достроково закрити кредит, щоб не переплачувати відсотки за його використання.
Слідкуйте за розміром процентної ставки, адже ваше завдання знайти максимально вигідну пропозицію, щоб знизити тиск на свій бюджет. Немає сенсу перекредітовиваться під аналогічний відсоток. Також уважно читайте всі нюанси, написані дрібним шрифтом. Ви можете виявити, що банк або МФО ховає за низькою процентною ставкою приховані додаткові платежі. Наприклад, уточніть, чи є одноразова комісія за видачу кредиту або інші додаткові умови обслуговування.