Люди, які стикаються з якимись проблемами при оформленні кредитного договору в банківській організації, нерідко чують про таке поняття, як «порука». Багато просто пропускають таку інформацію і шукають якісь способи оформлення кредитного договору, однак мало хто знає про те, що таке порука, і як воно допомагає значно поліпшити умови кредитування. Трохи докладніше про це.

Що таке порука за кредитним договором?

Порука передбачає залучення третьої особи при укладанні кредитного договору в банківській організації для надання кредитору додаткових гарантій на повернення грошових коштів у встановлені терміни в повному обсязі.

Порука практикується практично у всіх банківських організаціях, а тому проблем з отриманням згоди кредитора на залучення поручителя виникнути не повинно. А що можна сказати про сам поручителе? Які права та обов’язки є у нього, і хто взагалі може бути притягнутий до висновку кредитного договору в банківській організації в цій ролі?

Поручитель: все, що варто про нього знати

Поручитель за кредитним договором – людина, третя особа, яка притягається при укладенні договору в банківській організації для надання банку гарантій на повернення кредитного боргу. Поручителем може стати будь-яка людина, який має постійну роботу зі стабільною заробітною платою, а також має хорошу кредитну історію і постійне місце прописки.

Варто відзначити, що поручитель не обов’язково повинен бути родичем самого позичальника або його іншому, їм може стати будь-яка людина, яка добровільно погодилася на проведення такої процедури, психічно здорова і не має захворювань, які загрожують її життю. При оформленні кредитного договору практично жоден банк не уточнює, ким доводиться поручитель самому позичальникові, а якщо така інформація і уточнюється, то ніяк на процес отримання грошових коштів вона не впливає.

Людині, яка погодилася стати поручителем за кредитним договором, також важливо уважно підійти до вивчення питання поручительства, так як після укладення кредитного договору на неї ляжуть певні зобов’язання, яким вона повинен буде слідувати. Так, поручитель зобов’язаний буде зробити погашення заборгованості за кредитним договором на першу вимогу банківської організації в тому випадку, якщо з якихось причин у самого позичальника немає можливості провести таку процедуру.

Часто поручитель дізнається про проблеми з погашенням кредиту досить пізно, а тому кінцева сума боргу виявляється набагато вище початкової. Також на самого поручителя під час дії кредитного договору буде накладатися деякі обмеження, які можуть ускладнити життя. Так, наприклад, поручитель зможе відвідувати далеко не всі країни, а в тому випадку, якщо у позичальника виникнуть проблеми з погашенням боргу, він взагалі не зможе покинути країну до моменту повного погашення заборгованості.

Читайте також:

 

Таким чином, порука може допомогти оформити кредит в банківській організації на досить вигідних умовах, однак поручителю потрібно буде досить детально вивчити всі права і обов’язки перед підписанням кредитного договору.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *