Отримання швидких кредитів з невисокими вимогами до позичальників породжує ілюзію легкої доступності грошей. Коли ж приходить час оплачувати борги, кишеню часто буває порожній, через що людина звертається за новою позикою. Так може повторитися ще пару раз, поки ситуація не зав’язується в гордіїв вузол. Розрубати його допомагає рефінансування кредиту. Але домогтися його буває непросто.

Скорочуємо відсотки і економимо час

Рефінансування кредиту – це не тільки паличка-виручалочка для позичальників, у яких кілька позик. До даного рішення можуть вдаватися клієнти, які бажають поліпшити умови кредитування. Наприклад, ви взяли споживчий кредит або іпотеку, або ж гроші, але зрозуміли, що поспішили, так як процентна ставка виявилася вищою, ніж в інших фінорганізаціях. Рекомендується вивчити ринок, щоб дізнатися, де запропонують найбільш лояльні умови. Ваша мета – в ідеалі домогтися більш низької процентної ставки і більш тривалого терміну погашення позики. Так ви скоротите суму щомісячного платежу і, якщо пощастить, то в цілому заплатите менше грошей.

Але виразніше всіх оцінять на собі, що таке рефінансування кредиту, люди, у яких вже зібралося кілька різних позик, наприклад, споживчий, по кредитній карті і борг за отриману готівку. Їм потрібно тримати в голові інформацію відразу по декількох платежах, щоб не заплутатися і не допустити прострочень. А сукупний відсоток по ним може становити пристойну суму. У такій ситуації піти на перекредитування буде найкращим рішенням. Адже платити потрібно тільки в одну організацію і, ймовірно, менше грошей.

Ще один випадок, коли перекредитування стає реальним помічником, є рефінансування валютних кредитів. Перекредитування валютного кредиту з перекладом його в гривневий допоможе уникнути можливих переплат, пов’язаних з коливаннями курсу. Правда, таку послугу надають не всі організації.

Рефінансування мікропозик – Україна

Рефінансування мікропозик в цілому не відрізняється від перекредитування банківських позичок. Найчастіше клієнти перекредитовуються, щоб звести в один кредит кілька невеликих сум, взятих в різних МФО. Позичальник підписує угоду з двома (або більшою кількістю) фінустанов. Одне з них бере на себе всі зобов’язання щодо врегулювання питання погашення боргів клієнта. А людина тепер буде співпрацювати тільки з одним кредитором, і виплачувати йому кредит.

Рефінансування для проблемних клієнтів

Для отримання найбільш вигідних умов важливо, щоб у людини не було прострочень по оплаті відсотків. В іншому випадку рефінансування з поганою кредитною історією зажадає додаткових зусиль. Але плюс в тому, що перекредитування сприятливо вплине на вашу кредитну історію, а, значить, в подальшому отримувати позики стане простіше.

Проблемного клієнта в усьому світі непросто оформити рефінансування кредиту – Україна в даному випадку не виняток. Проблемним клієнта позначають, якщо за ним числяться один або декілька з наступних фактів:

  • випадки несвоєчасного розрахунку за кредит;
  • набігла пеня за прострочення;
  • стрімко наростаючий борг за відсотками;
  • підключення до справи колекторів;
  • передача справи до суду.

Якщо ви розумієте, що підпадаєте під цю категорію, то запасіться усіма можливими документами, щоб бути у всеозброєнні. Вам напевно знадобиться офіційна довідка про доходи з місця роботи. Добре, якщо ви зможете довести, що хоча б за останні півроку ваші доходи поступово йдуть в зростання. Підмогою також будуть офіційні папери, що підтверджують факт отримання вами спадщини, або дарчої на житло, транспортний засіб і т.д. Візьміть документи на власну нерухомість або автомобіль, які в разі чого можуть бути використані, як застава.

Серйозним козирем у вашу користь буде поручитель, який зможе виступити в угоді перекредитування созаемщиком. Він повинен буде надати наступний перелік документів:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку про доходи;
  • документи на рухоме і нерухоме майно, інші цінності.

Важливо, щоб у поручителя було стабільне фінансове становище, що перевершує ваше. Перевагу віддавайте людям, які проживають в тому ж населеному пункті, де знаходиться відділення фінустанови, в якій ви плануєте перекредітовиваться. Більше довіри викликають созаемщики з ближнього кола клієнта – його родич, близький друг або керівник. Зверніть увагу, що поручителем не може стати людина з поганою кредитною історією, з незакритих судимістю або нерезидент України.

Де готові і не готові рефінансувати кредити?

До недавнього часу простіше було вирішити питання рефінансування боргів в мікрофінансових організаціях (МФО), але через пандемію COVID-19 і фінансової кризи вони підвищили свої вимоги до позичальників. Тому тепер при пошуковому запиті «рефінансування мікропозик з простроченням – Україна» ви практично не побачите пропозицій. Але, наприклад, той же «КредитМаркет» поки не відмовився від цієї програми. У даній організації можна розраховувати на рефінансування раніше взятих в банках валютних і гривневих позик. Тут готові виділити кошти на рефінансування декількох кредитів, але їх загальна сума не повинна перевищувати 100 тис. Грн. Бажано мати заставне майно, як, наприклад, автомобіль.

Раніше багато банків йшли на перекредитування, але зараз частина з них перестала надавати такі продукти. Наприклад, тепер закрито рефінансування кредиту в Альфа-Банк Україна. Крім того, поки припинив рефінансування кредиту ПриватБанк. Тому на пошуки відповідного варіанту зараз потрібно більше часу.

Банки, які все ще продовжують програми з перекредитування, перейшли на більш вузькі їх різновиди. При пошуку в інтернеті рекомендуємо вводити відразу конкретний запит, як «рефінансування споживчого кредиту – Україна» або «рефінансування іпотечного кредиту». Останній варіант зокрема пропонує Ощадбанк. Там іпотечне кредитування пропонується строком до 20 років майже під 16% річних. Але потрібно надати в заставу житло або земельну ділянку під будівництво житлового будинку.

Готуйте пачку документів

Якщо ви зважилися на перекредитування, то першим ділом зверніться в організацію, що видала вам позику, уточніть, чи готова вона погасити його шляхом співпраці з іншими фінустановами – банком або МФО. Далі йдіть в організацію, де плануєте перекредітовиваться, і захопіть з собою такі документи (в різних установах список злегка варіюється):

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • пенсійне посвідчення (у кого є);
  • свідоцтво про шлюб (за наявності);
  • довідку про доходи за останні 6 місяців;
  • документи на заставне майно.

У деяких випадках можуть попросити надати аналогічні документи вашого чоловіка / дружини. Крім того, може знадобитися кредитний договір на позику і квитанції про внесені платежі на його погашення.

Питання віку та інші особливості

Звертайте увагу на особливості у вимогах, що висуваються різними організаціями. Зокрема, це стосується допустимого віку клієнтів для перекредитування. Наприклад, в банку Південний на отримання такої послуги можуть претендувати громадяни віком від 21 до 65 років. Причому, граничний вік розраховується на момент повного повернення кредиту. Тобто, якщо ви плануєте укласти договір про рефінансування строком на п’ять років, а зараз вам 62 роки, банк може відмовити. А ось, наприклад, в Мегабанку вікову межу встановили на позначці 70 років.

Окремо вказується, що Південний готовий рефінансувати тільки банківські кредити, видані на особисті цілі, а не для підприємницької діяльності. А ось Асвіо Банк навпаки пропонує перекредитування тільки для бізнесу. Тому важливо заздалегідь вивчити питання, щоб в цілому розуміти, на що можна розраховувати в тій або іншій фінустанові. При пошуку відповідних установ в інтернеті не зайвим буде конкретизувати вашу локацію, наприклад – “рефінансування кредиту – Київ”. Адже для укладення договору потрібно буде під’їхати до відділення, а, наприклад, той же Асвіо Банк має відділення не на всій території України.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *