Ситуації, коли терміново потрібні гроші, бувають у кожного. І якщо не у кого позичити, найпростіший спосіб вирішити фінансові проблеми – це взяти позику. Але що робити, якщо банки не дають кредит? Можна взяти онлайн-кредит, адже там часто видають гроші навіть тим, у кого погана кредитна історія. Але трапляється і так, що відмовляють скрізь – не видають кредит навіть такі непрідірчівие МФО, як ШвидкоГроші, Манівео, БистроЗайм і КредітКаса. Але чому Манівео не дає кредит (і інші компанії теж)?

Чому не дають кредит?

З яких причин можуть відмовити у видачі кредиту (і що з цим робити):

Причина 1: Погана кредитна історія

Це найважливіший критерій при оцінці платоспроможності позичальника. Серйозні прострочення платежів або взагалі ухилення від погашення заборгованостей не зроблять вас людиною, якій банк буде довіряти.

Що робити: поліпшити кредитну історію. Для початку зверніться в УБКІ, на їх офіційному сайті можна замовити виписку по вашій кредитній історії і перевірити, чи не потрапили ви в чорний список банків. У цей список потрапляють ті, хто довго затягував з виплатами по кредитах. Якщо ваша КІ зіпсована, це можна виправити.

Як поліпшити кредитну історію:

  • Закрити частина існуючих кредитів (не підходить тим, у кого грошей зараз на це немає)
  • За кілька місяців до того, як ви будете брати кредит, вчасно погашати всі плати по кредитах (не підходить тим, кому гроші потрібні терміново)
  • Взяти невелику суму в МФО, погасити її швидко, взяти ще одну і теж погасити. Повторити кілька разів. Так ваш кредитний рейтинг зросте в рази. (Підходить всім – подавайте заявки відразу в безліч різних МФО, навіть якщо вам всюди відмовляють, в будь-якому випадку знайдеться компанія, яка видасть вам хоча б 1000 грн. Після цього, коли повернете займ, знову візьміть там же. І знову поверніть. І так далі.

Причина 2: низький дохід

До уваги беруть щомісячний заробіток. Якщо він не може покрити прожитковий мінімум і майбутню суму щомісячного платежу, то з великою ймовірністю вам відмовлять.

Якщо ви берете кредит в банку, у вас зажадають довідку про доходи. І на підставі її (якщо ваша зарплата не влаштує банк) можуть просто відмовити без вказівки причин. Якщо берете кредит в МФО або банку, де не потрібна довідка про доходи, але вкажете невисокий заробіток, вам теж можуть відмовити. Майте на увазі, що розмір зарплати повинен бути в 2 рази більше, ніж сума щомісячного платежу по кредиту.

Що робити: вказати додатковий дохід.

В ідеалі – мати підтвердження цього доходу, наприклад, виписки по карті, куди вам надсилають гроші за вашу додаткову діяльність. Наприклад: в довідці про доходи вказана мінімальна ЗП, але ви ще й працює фріланс / займаєтеся хендмейдом / робите ремонти / вигулюєте собак за гроші / підробляєте нянею.

Оплата за всі ці роботи / послуги надходить вам на карту або видається на руки. Якщо на карту – візьміть виписку по карті. Навіть якщо вона того ж банку, де ви будете брати кредит. Якщо на руки – кладіть завжди гроші на карту і потім візьміть виписку.

Якщо виписки немає або ви вирішите злегка перебільшити ваші заробітки, щоб кредит вам все ж дали – вкажіть телефон вашого додаткового роботодавця. Він повинен відповісти на дзвінок і підтвердити, що ви на нього працюєте і отримуєте гроші від нього.

Причина 3: закредитованность

Якщо ви вже взяли кредит в іншому банку, оформили кредитну карту, то отримати ще один позику в банку буде проблематично. Тому що банк або МФО вважатимуть, що ви не “потягнете” ще й новий кредит – що вам просто не вистачить на це грошей.

Що робити: підвищити свою кредитоспроможність:

  • Закрити один або кілька кредитів
  • Вказати додатковий дохід – це допоможе вам показати банку або МФО, що ви з легкістю можете виплатити і існуючі кредити, і новий, який збираєтеся взяти
  • Коли вас запитають, чи є у вас кредити в інших банках, скажіть чесно, скільки і які – тому що це можна перевірити. Але суми щомісячних платежів можна вказати менше, ніж є насправді – 80% з банків і МФО не намагатимуться перевірити, скільки ви витрачаєте на оплату інших кредитів.

Причина 4: немає поручителя або застави

Якщо ви хочете оформити позику на більшу суму, потрібен поручитель або заставу. Якщо ні того ні іншого немає, тоді і на кредит розраховувати не варто.

Що робити: знайти заставу або поручителя. Іншого ради в цьому випадку дати не можна.

Причина 5: немає довідки про доходи

Без офіційного працевлаштування або можливості підтвердити наявний дохід, вам теж навряд чи видадуть кредит в банку.

Що робити: звернутися туди, де не вимагають, щоб ви працювали офіційно і могли це підтвердити – в інші банки і МФО.

  • Є багато банків, які пропонують позики особам без офіційної зайнятості, але вам потрібно буде вказати і основний дохід, і додатковий, і телефони рідних / колег / поручителів.
  • Якщо вам ніде не дають кредит, можна системно подати заявки в усі нові МФО і пробувати отримати позику в кожній з них. Мікрофінансові організації заробляють на високих відсотках, тому вони зацікавлені у великій кількості позичальників. Ви можете бути офіційно не працюють, але все одно отримати схвалення кредиту. Звичайно, більше шансів у людей з гарною кредитною історією.

Причина 6: судимість

Судимість – ще один важливий привід відмовити в кредиті. Банку все одно, за що клієнт був засуджений, в будь-якому випадку клієнтові довіряти не будуть.

Що робити: взяти онлайн-кредит. Онлайн-кредитори більш лояльні до своїх позичальників.

Причина 7: невідповідність віковим обмеженням

Якщо вам менше 18 або більше 60 років, ви швидше за все опинитеся серед тих, кому не дають кредити.

Що робити: попросити когось родичів / друзів оформити кредит на себе і виплачувати вчасно.

Де взяти гроші, якщо не дають кредит?

Якщо вже жоден з рад вище вам не допомагає / не підходить, потрібні терміново гроші, а кредит не дають, можна зробити наступне:

  • віднести в ломбард техніку / коштовності
  • заробити на сервісах замовлення послуг або біржах фріланса

Кожен із способів хороший по своєму, нижче розглянемо кожен з них – що робити, якщо вам ніде не дають кредит (в Україні).

Піти в ломбард

Цей спосіб хороший тільки в тому випадку, якщо по-перше, у вас є цінні речі, які можна закласти, а по-друге, ви швидко викупите своє майно. Тому що потрапити на вудку ломбарду дуже легко: кілька разів подовжуючи термін застави, можна витратити на відсотки значну суму.

Заробити

  • Якщо терміново потрібні гроші і ви вмієте робити щось віддалено – писати тексти, малювати, створювати сайти та ін. – можете взяти замовлення на одній з бірж фріланса.
  • Якщо ви не особливо знайомі з фрілансом чи просто не хочете писати статті, можна зайти на на сервіс “Метн кабанчика” – там є будь-які завдання від “купити сигарет / їжу / алкоголь і доставити за адресою” до “побудувати будинок”, “підстригти кігті ручної рисі “,” зробити бухгалтерський аудит “.
  • Хороший спосіб зробити роботу і отримати гроші відразу ж – знайти тимчасову підробіток на сайтах ОЛХ і Бесплатка.

Сайти на кшталт ОЛХа, мабуть, найпопулярніший спосіб заробити швидко. Адже ні сайти фріланса, ні Кабанчик не підходить тим, кому гроші потрібні “тут і зараз”, оскільки потрібно пройти реєстрацію і модерацію, потім боротися з конкуренцією виконавців, у яких рейтинг буде вище вашого. Але необхідно бути обережним – на онлайн-дошках безкоштовних оголошень широко поширене шахрайство.

Можливо вас зацікавить:

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *