Сьогодні багато людей задаються питанням, як буде виглядати їх найближче і далеке майбутнє. Пандемія COVID-19 поламала життя людей. Економічний параліч справив значний вплив на наше фінансове становище і змусив деяких людей боротися з проблемами, викликаними втратою значної частини їх доходів. Зараз виконувати зобов’язання важче, ніж коли-небудь, тому багато фінансових установ пропонують так звані кредитні канікули. Що дає нам ця форма допомоги? Хто може ним скористатися?

Наслідки пандемії коронавируса в більшій чи меншій мірі торкнулися всіх. Втім, особливо важко постраждали люди з боргами. У багатьох з них немає коштів, зібраних на так званий «Чорний день», і вони враховують всі варіанти, які допоможуть легше пережити цей непростий час. Одним з таких методів є можливість використання так званих кредитних канікул.

Кредитні канікули

Якщо, наприклад, ви взяли позику в банку, в тому числі іпотечну, у вас є можливість подати заяву про «заморожування» внесків або їх основної частини на 3 місяці. Ви самі вирішуєте, призупинити чи погашення на один, два або три місяці.

Хто може скористатися кредитними канікулами?

Цим варіантом допомоги найчастіше користуються люди, які до сих пір вчасно виплачували свої борги і втратили роботу або інші основні джерела доходу через пандемію.

Однак, якщо у вас є заборгованість по платежах на більш тривалий період, досить імовірно, що така пропозиція не буде підготовлено для вас. У такій ситуації вам потрібно розглянути інші варіанти, щоб – в довгостроковій перспективі – не збільшувати значно ваш борг, наприклад, шляхом підвищення відсотків, і спокійно планувати свої щоденні витрати.

Перш за все, ви можете:

  • зв’яжіться з кредитором і, якщо ви ще цього не зробили, перевірте поточну суму боргу. Важливо точно знати, яке ваше фінансове становище зараз;
  • постарайтеся домовитися про виплату боргу в розстрочку, щоб не обтяжувати сімейний бюджет. Ви можете зателефонувати або використовувати інші, також безпечні, форми зв’язку, наприклад, чат.

Як подати заявку?

Якщо ви знаєте, що можете скористатися кредитними канікулами, варто знати, що вони пов’язані з певними формальностями, наприклад, з подачею спеціального заяви. Найчастіше її можна знайти на сайті фінансової установи, в якому ви брали кредит. Її повинні розглянути протягом максимум 14 днів, і в результаті ви повинні бути проінформовані про нові умови контракту.

Однак варто уважно ознайомитися з підготовленим пропозицією, і якщо ви не впевнені, що вона вигідна для вас – зверніться до представника компанії і уточніть подробиці. Чому? Тому що, наприклад, ви можете виявити, що у вас є договір страхування, пов’язаний з позикою. Тоді потрібно і далі платити страховий внесок, щоб не втратити захист.

Читайте також:

Чи варто користуватися кредитними канікулами?

Однозначно відповісти на це складно. Звичайно, є люди, у яких не буде іншого вибору.

Однак варто пам’ятати, що:

  1. Це допомога, яка на час допоможе вам. Кредитні канікули – це можливість нормалізувати своє становище і знайти нове джерело доходу.
  2. Термін погашення кредиту продовжений на період «відпусток». Це означає, що після їх розірвання вам доведеться продовжити виплату боргу відповідно до договору.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *