Кредитування умовно поділяється на сферу банківського кредитування і сферу небанківського кредитування. Якщо в сфері банківського кредитування працюють тільки банківські організації і тут все просто і зрозуміло, то сфера небанківського кредитування представлена різними кредиторами.
Так, найпопулярнішими є мікрофінансові організації, про які чув практично кожна людина. На другому місці розташовуються ломбардні організації, інформація про яких не так сильно поширена, а тому деякі позичальники навіть не знають про їх відмінностях та вигідності оформлення кредитного договору в ломбардної організації. Детальніше про це.
Що собою являють ломбардні організації?
Ломбардні організації– кредитні організації сфери небанківського кредитування, які передбачають отримання грошових коштів на певний проміжок часу за умови надання заставного майна, вартість якого буде вище вартості грошової позики.
Оформити кредитний договір в ломбарднії організації просто і складно водночас. Складність полягає в тому, що необхідно надати і оформити заставне майно, яке потроїть кредитора даної організації. А простота – в тому, що до потенційного позичальника пред’являється мінімальна кількість різних вимог. А чи вигідно взагалі оформляти кредитний договір в ломбардної організації?
Про вигідність ломбардного кредитування
У ломбардних організаціях, так само, як і в мікрофінансових, процентна ставка нараховується щодня, внаслідок чого такий займ виявляється менш вигідним, ніж кредит в банківській організації. Однак якщо порівнювати МФО і ломбарди, то у других організаціях процентна ставка виявляється в 2-4 рази нижче, а тому оформляти позику в них виявляється набагато вигідніше для самого позичальника.
Однак при цьому є і деякі негативні сторони і проблеми, які негативно позначаються на відвідуваності таких кредиторів. Справа в тому, що для оформлення кредитного договору обов’язково потрібно буде відвідати кредитну організацію, і при цьому відразу ж надати заставне майно, яке буде включатися в кредитний договір при його складанні.
Оформити позику в інтернеті не буде ніякої можливості, а тому дане кредитування доступне і прийнятно не для всіх. При цьому на проведення процедури оцінки заставного майна також піде певний проміжок часу, точно також, як і на внесення в кредитний договір всіх даних по заставному майну, термінів його продажу у разі неповернення коштів за кредитним договором і так далі.
Читайте також:
Можуть виникнути складнощі і з отриманням певної грошової суми, так як максимальна сума позики залежить від наданого застави. Як правило, сума позики дорівнює приблизно 70% від оціночної вартості заставного майна, проте, в деяких випадках, максимальна сума позики значно зменшується з метою отримання ломбардної організацією найбільшої вигоди з мінімальними ризиками.