Великий попит на кредитування серед клієнтів призводить до розвитку всього банківського бізнесу. Через велику конкуренцію банкам необхідно залучати все нових і нових клієнтів. Але необхідно враховувати той факт, що і тут є багато підводних каменів, так як будь-який банк шукає нові способи збільшення свого доходу. Тому споживачі повинні бути більш грамотними і підкованими в цьому питанні.

Відсоткова ставка

В основному при виборі споживчого кредиту перше на що звертають увагу – це яка процентна ставка, адже, чим вона нижча, тим вона привабливіша. Саме цим і користуються банки. Клієнти йдуть в найближчий банк, оформляють там кредит і тільки потім дізнаються про всі нюанси даного кредитування. Хотіли б Вам порадити: ніколи не поспішайте з оформленням, навіть в тому випадку, якщо грошові кошти потрібні терміново. Краще перевірити всю інформацію і тільки потім все оформити.
Так само існує два різновиди процентних ставок – це вказуєма і прихована. Буде добре, якщо Ви розрахуєте повну вартість кредиту, всю ту, що доведеться сплачувати. Це дозволить Вам знати точну суму переплати.

Як з’ясувати реальну вартість кредиту?

Після того як ви отримаєте споживчий кредит, вам потрібно буде щомісяця виплачувати його. Необхідно знати, яка частина щомісячної плати йде на погашення кредиту, а яка на відсотки. До того ж ви повинні бути завжди в курсі який залишок боргу потрібно ще виплатити. Згідно із законодавством відсотки нараховуються з залишку боргу, а зовсім не від первісної суми. Саме тому більшість банків не дозволяють дострокове погашення кредиту.

«Пастки» для клієнтів від банків

Банки найчастіше намагаються приховати реальну суму кредиту. В основному вони використовують такі способи:

  • Всілякі комісії як одноразові, так і щомісячні;
  • Нестандартні схеми, за якими згодом нараховуються відсотки, як приклад, на початкову суму, а зовсім не залишок;
  • Різні додаткові послуги, в основному від їх же партнерів, наприклад, пропонують: страхування, кредитні картки і так далі.

Мікрокредитування

Не так давно на банківському ринку з’явилася нова послуга, яка набирає величезну популярність – це мікрокредитування або як інакше називають мікропозики. Назва даної послуги прекрасно говорить сама за себе. Мікрокредит – це невеликий займ, який надається на невеликий термін.

Мікрокредитування добре підійде для невеликих підприємців, які не можуть собі дозволити довгостроковий кредит. Це ключова перевага мікропозик перед іншими кредитами. Так як вони можуть дозволити небагатим людям стати підприємцями і досить пристойно збільшити свій матеріальний стан.

Мікрокредитування також займає почесне місце в ситуації коли, людині необхідно отримати невелику суму на той чи інший товар. Такий вид кредитування виправдовує себе при купівлі електронної техніки, яка коштує недорого. В цьому випадку ви зможете виплатити кредит з наступної зарплати. Тільки врахуйте, що такий займ не виправдає себе в разі, якщо ви плануєте купити дорожчу річ.

Ще однією перевагою перед іншими є те, що такий кредит може одержати практично кожна людина, що має при собі паспорт і пристойний зовнішній вигляд. Також вам не доведеться пред’являти купу документів і поручителів. Доступність і швидкість – ось головні переваги мікрокредиту.

Так як кредитодавець має невеликі відомостями про позичальника, то цілком зрозумілі високі річні відсотки. До того ж значна кількість позичальників не повертає кредити назад в кредитні установи. Тим самим, високими відсотками вони покривають свої збитки. Безумовно високий відсоток є незаперечним мінусом мікрокредитування.

Менш високі процентні ставки можуть забезпечити тільки довгострокові кредити. Але, що б отримати їх, вам потрібно буде надати велику кількість необхідних документів і надійних поручителів. І навіть після надання всього необхідного банк цілком може відмовити в його видачі. Але при всьому цьому кредитодавець має про позичальника всією інформацією і відповідно річний відсоток зменшується.

Читайте також:

Нюанси мікрокредитування

Безумовно, мікропозики привертають тим, що отримати її може будь-яка людина, що має роботу. Потенційний позичальник приходить в офіс банку і питає, чи можливо отримати мікрокредит. Працівник кредитної організації запитує необхідну інформацію і пропонує почекати деякий час для того, щоб перевірити її і прийняти рішення про видачу. Але досить часто дане рішення приймає сам працівник, не перевіряючи інформацію, тим самим саджаючи позичальника в боргову яму.

Відсотки з мікрокредитування можуть зараховуватися як за день, так і за місяць. В основному поширені кредити, за якими процентна ставка зростає щодня. І в разі, якщо людина не сплатить кредит вчасно, то борг буде рости величезними темпами.

Переваги незаперечні, але разом з тим мають величезні ризики. Тому перед тим як брати кредит упевніться в тому, що ви його оплатіть в короткі терміни.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *