Дебетова карта – це платіжна карта, яка дозволяє вам здійснювати безпечні і прості покупки в Інтернеті і особисто, знімаючи гроші безпосередньо з вашого розрахункового рахунку. Ви не займаєте гроші з кредитної лінії, як у випадку з кредитною карткою; гроші на вашій дебетової картки – ваші власні. Ви також можете використовувати дебетову карту для отримання готівки в банкоматах.

Крім кас і банкоматів, дебетові карти працюють з мобільними платіжними платформами, такими як Apple Pay, Samsung Pay і Google Pay, а також з багатьма додатками для переказу грошей, такими як Venmo і Cash App.

Розглянемо найпоширеніші питання, пов’язані з дебетовими картами.

Як працює дебетова карта?

Коли ви відкриваєте розрахунковий рахунок в банку, ви, як правило, отримуєте дебетову карту. Коли ви використовуєте карту для покупки чогось – наприклад, проводите нею по касі або вводите номер рахунку в інтернет-магазині – гроші знімаються безпосередньо з вашого розрахункового рахунку.

Чи стягується плата за користування дебетовими картами?

Так, за деякі дебетові операції стягується комісія, хоча часто її можна уникнути. Наприклад, комісія може стягуватися за використання банкомату поза мережею вашого банку або за використання карти в іншій країні. Читайте далі про поширених комісіях по дебетових картках.

Що таке банкоматна карта?

Звичайна банкоматна карта використовується тільки для зняття готівки в банкоматі, а не для здійснення покупок в роздрібній торгівлі.

Як отримати дебетову карту?

  • Відкрийте розрахунковий рахунок. Більшість банків і кредитних спілок безкоштовно видають вам дебетову карту при відкритті розрахункового рахунку. Активуйте її, слідуючи отриманим інструкціям, і встановіть свій PIN-код для використання банкоматів і покупок.
  • Розгляньте можливість використання передплаченого дебетової картки. Якщо у вас немає доступу до банківського рахунку, альтернативою може стати передплачений дебетова карта, яка також дозволяє здійснювати покупки. Зверніться до списку кращих передплачених дебетових карт від NerdWallet, щоб вибрати карту з корисними функціями і низькою комісією.
  • Ознайомтеся з іншими супутніми продуктами і рахунками. Якщо ви хочете створити кредит, вам може більше підійти забезпечена кредитна карта. Або, якщо ви не можете отримати звичайний розрахунковий рахунок, виберіть розрахунковий рахунок “другий шанс”.

У чому різниця між дебетової і кредитною карткою?

Дебетові карти вимагають від користувачів платити зараз, оскільки карта знімає гроші безпосередньо з вашого розрахункового рахунку для оплати покупок або зняття грошей в банкоматі.

Кредитні карти дозволяють оплачувати покупки пізніше. По суті, ви позичаєте гроші у емітента кредитної картки, розуміючи, що зможете повернути їх в кінці звітного періоду.

У чому різниця між дебетової і банкоматної картою?

Якщо дебетова карта може використовуватися як для здійснення покупок, так і для зняття готівки в банкоматі, то звичайна банкоматна карта використовується виключно для зняття готівки в автоматі.

Виняток становлять випадки, коли банкоматна карта має логотип Visa або MasterCard, в цьому випадку вона функціонує як дебетова карта і негайно знімає кошти з вашого банківського рахунку.

У чому різниця між звичайними і передплаченими дебетовими картами?

У той час як звичайні дебетові карти здійснюють транзакцію в режимі реального часу з вашого банківського рахунку кожен раз, коли ви робите покупку або знімаєте гроші в банкоматі, передплачені дебетові карти вимагають, щоб ви заздалегідь поповнювали карту готівкою, чеками, онлайн-перекладами або відвідуванням роздрібного магазина.

Попередньо оплачені дебетові картки можуть бути хорошим варіантом для тих, хто не має доступу до банківського рахунку, але не хоче використовувати готівку для покупок в Інтернеті. Однак майте на увазі, що передплачені картки не допоможуть вам створити кредит.

Ось деякі типові комісії по дебетових картках

Операції з дебетовими картами не завжди безкоштовні. Ось деякі витрати, на які слід звернути увагу:

  • Комісія за використання банкомату поза мережею: зазвичай близько $ 3. Виникає, якщо ви користуєтеся банкоматом, який не входить в мережу вашого банку.
  • Комісія за іноземні транзакції: зазвичай від 1% до 3% від суми транзакції. Це відбувається, якщо ви робите покупки або знімаєте гроші в банкоматі за межами США.
  • Плата за заміну дебетової картки: як правило, невелика плата, іноді безкоштовно (прискорена доставка може коштувати дорожче). Це відбувається, якщо карта загублена або вкрадена і вам потрібно вислати іншу.
  • Комісія за овердрафт або відсутність достатніх коштів: близько 35 доларів США, але часто нижче для інтернет-банків і кредитних спілок. Це відбувається, якщо ви витрачаєте більше, ніж є на вашому розрахунковому рахунку.
  • Щомісячні комісії: деякі банки стягують щомісячну плату за обслуговування розрахункового рахунку і, відповідно, дебетових карт. Однак ці збори зазвичай можуть бути скасовані, якщо ви підтримуєте мінімальний баланс або щомісяця вносите на рахунок певну суму грошей.

Читайте також:

Що робити, якщо у вас вкрали дебетову карту?

Негайно зателефонуйте в свій банк. Ви можете нести відповідальність за витрати, вироблені за втраченою або вкраденою дебетовою карткою, в залежності від того, коли ви заявите в банк про втрату або крадіжку. Ось максимальна сума, за яку ви несете відповідальність в залежності від того, коли ви заявили про втрату або крадіжку:

  • До виникнення шахрайських витрат: $ 0.
  • Протягом двох робочих днів: ліміт $ 50.
  • Протягом 60 календарних днів: ліміт $ 500.
  • Після 60 днів: захист відсутній.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *