Коли у людини виникають фінансові труднощі, на виручку може прийти така банківська послуга, як «овердрафт». Детальніше про цю банківську послугу, її переваги і недоліки, розповідається в статті нижче.

Що таке овердрафт

Овердрафт – в перекладі з англійської мови цей термін позначає «перевитрата». Тобто, це свого роду кредит, який видається у формі авансу до моменту надходження наступної грошової суми.

Якщо говорити більш простими словами, то овердрафт дозволяє витрачати більше, ніж є на карті в даний момент. При відкритому овердрафт, зняти готівку або здійснити покупку в магазині можна навіть при нульовому балансі на карті.

На перший погляд можна побачити схожість зі звичайним споживчим кредитом. Однак, є ряд принципових відмінностей. І головне з них те, що овердрафт існує виключно для карт, на які йдуть постійні платежі. Наприклад, це може бути зарплатна картка, яку підприємство або фірма оформляє спеціально для своїх співробітників.

Ця послуга, за час свого існування, стала дуже популярною і затребуваною серед клієнтів різних банків. Скористатися нею може не тільки звичайний громадянин України, а й юридична особа. Все що для цього потрібно зробити, так це зайти в особистий кабінет обслуговуючого банку і підключити відповідну послугу.

Не варто забувати про те, що перш ніж укласти з банком договір, слід заздалегідь вивчити всі умови: найбільшу суму кредиту, його відсотки і всілякі пені в разі несплати або прострочення. Саме на них буде побудовано все подальше співробітництво між клієнтом і банком.

Плюси овердрафту

Незважаючи на значний перелік обмежень, в порівнянні з іншими видами кредитів, овердрафт має і ряд переваг:

  • оскільки термін такого кредитування невеликий, то і переплати будуть завжди мінімальними (за умови швидкого і своєчасного погашення заборгованості);
  • можливість використовувати вже наявну кредитну карту, оскільки оформляти нову і платити комісію за обслуговування немає необхідності;
  • на відміну від споживчого кредиту, який потрібно оформляти кожен раз, коли знадобилися гроші, овердрафт можна підключити один раз, і користуватися ним необмежену кількість разів протягом року або до завершення терміну дії платіжної картки;
  • заборгованість перед банком списується автоматично, при надходженні коштів, тому переживати за прострочення по кредиту не варто;
  • при оформленні послуги не потрібна наявність поручителів;
  • можливість витрачати отримані кошти на абсолютно будь-які потреби, оскільки кредит нецільової.
    мінуси овердрафту

Нарівні з будь-яким іншим видом кредиту овердрафт має свої недоліки:

  • щорічне продовження договору про надання послуги;
  • наявність конкретного фіксованого ліміту;
  • короткий термін погашення заборгованості, в іншому випадку переплата буде вельми значною;
  • неможливість погасити кредит по частинах, овердрафт гаситься за один раз і в повному обсязі;
  • присутність прихованих комісій, наприклад, за зняття готівкових коштів в банкоматі.

Читайте також:

У висновку хочеться сказати, що овердрафт – це непоганий спосіб кредитування, якщо гроші потрібні прямо в даний момент. Однак, при його оформленні варто уважно прочитати всі умови, на яких буде надаватися ця послуга. Також не варто забувати про те, що, як і будь-який інший кредит, овердрафт вимагає погашення. І якщо з останнім затягнути, то висока процентна ставка, в порівнянні з іншими споживчими кредитами, зробить його абсолютно марним, і вкрай невигідним.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *