Попрощатися з банківським рахунком не так просто, як відписатися від розсилки новин по електронній пошті, але при правильному плануванні ви зможете зробити так, щоб з цього приводу не залишався непроханим гостем протягом декількох місяців.

Щоб закрити банківський рахунок, зателефонуйте в свій банк, завітайте до відділення або зробіть це онлайн, в залежності від ваших уподобань і можливостей банку.

Але є й інші кроки, які необхідно зробити в першу чергу. Ось керівництво по закриттю розрахункових і ощадних рахунків.

Виберіть новий банківський рахунок

Виберіть новий рахунок, який буде обслуговувати ваші повсякденні фінанси. Не існує універсального розрахункового або ощадного рахунку, тому шукайте рахунки з послугами та функціями, якими ви хотіли б користуватися, наприклад:

  • Відсутність щомісячної плати. Шукайте безкоштовний рахунок або такий, де є можливість легко відмовитися від плати, наприклад, при дотриманні вимоги про мінімальний залишок або активності на рахунку.
  • Легкий доступ до засобів. Вам може знадобитися широка мережа банкоматів або відділень, можливість швидкого переказу грошей через Інтернет або і те, і інше.
  • Привілеї. Це може означати конкурентоспроможну процентну ставку, бонус при реєстрації, компенсацію комісії за користування банкоматом або інші переваги.
  • Найкраще обслуговування клієнтів у порівнянні з вашим попереднім банком. Це, як правило, суб’єктивний показник, тому зверніться в службу підтримки потенційного банку, щоб дізнатися, наскільки вона корисна.

Крім характеристик рахунку, ви також вибираєте з кількох різних типів фінансових установ: банки, кредитні компанії та небанківські організації. Кредитні спілки – це некомерційний еквівалент банків, а небанківські організації – це компанії, які співпрацюють з банками і пропонують, як правило, застраховані на федеральному рівні онлайнові розрахункові або ощадні рахунки.

Чи зашкодить закриття банківського рахунку вашої кредитоспроможності?

Як правило, немає. Три основних агентства кредитних історій, Experian, Equifax і TransUnion, зазвичай не збирають інформацію про розрахункові або ощадних рахунках.

Однак, якщо на момент закриття рахунку на ньому були неоплачені комісії або перевитрата коштів, ви, швидше за все, отримаєте негативну запис в досьє агентства споживчої звітності ChexSystems. Звіт ChexSystems не впливає на вашу кредитоспроможність, але наявність неоплачених боргів може вплинути, особливо якщо ці борги будуть передані колекторам.

Що робити, якщо банк відмовляє вам у відкритті банківського рахунку?

Це може означати одне з двох: Банк не зміг належним чином ідентифікувати вас, або ви можете бути занесені в чорний список осіб, яким заборонено відкривати новий банківський рахунок.

Якщо це перше, зв’яжіться з банком, щоб дізнатися, які особисті дані не вдалося перевірити, і спробуйте ще раз.

Якщо друге, вам, можливо, доведеться сплатити прострочені борги в банку або іншим чином очистити свій запис в ChexSystems. За даними Національного центру захисту прав споживачів, більше 80% банків і кредитних спілок використовують ChexSystems або аналогічне агентство для перевірки потенційних клієнтів. Див. П’ять кроків по очищенню запису ChexSystems.

Чи береться плата за закриття банківського рахунку?

Як правило, немає. Виняток становлять випадки, коли ви закриваєте рахунок незабаром після його відкриття. Деякі банки і кредитні спілки стягують так звану плату за дострокове закриття рахунку, яка стягується, якщо ви закриваєте рахунок протягом певного терміну, наприклад, 90 або 180 днів.

Відкрийте новий банківський рахунок

Зберіть при собі посвідчення особи та інші особисті дані і подайте заяву на сайті або у відділенні нової банківської установи. Як правило, ви поповнюєте новий рахунок або шляхом прив’язки існуючого рахунку для переказу грошей, або чеком або готівкою у відділенні банку, якщо це необхідно. Детальніше про те, як відкрити банківський рахунок.

Пам’ятайте, що у вас може бути більше одного розрахункового або ощадного рахунку; більш того, наявність декількох ощадних рахунків може бути стратегією економії грошей.

Складіть список

Перегляньте останні банківські виписки або історію операцій, щоб скласти список всіх прямих вкладів, платежів за рахунками, підписок, автоматичних переказів та інших регулярних внесків і знять коштів. Якщо у вас є річні передплати, перегляньте транзакції за останні 12 місяців.

Перекажіть гроші і автоматичні операції на новий рахунок

Оновлення інформацію про свій банківський рахунок у всіх службах, за які ви платите, – від комунальної компанії до Netflix. Якщо ви отримуєте прямі депозити, домовтеся з роботодавцем про використання вашого нового розрахункового рахунку (докладніше див. Наш посібник з настроювання прямих депозитів). Процес перенесення платежів, переказів і депозитів на новий рахунок може зайняти кілька тижнів або місяців, тому не поспішайте.

Закрийте свій старий рахунок

Як зазначалося вище, зв’яжіться зі своїм банком тим способом, який підходить вам і банку: Зателефонуйте, завітайте до відділення або скористайтеся онлайн-методом, таким як чат або обмін повідомленнями. Можливо, вам також буде потрібно заповнити форму. Коли ви будете розмовляти з кимось, ви можете відчути тиск, щоб залишитися, тому що банк не хоче втрачати клієнтів. Щоб не злякатися, заздалегідь запишіть, що ви будете говорити.

Якщо рахунок закритий, отримаєте підтвердження в письмовому вигляді і дізнайтеся, яка політика вашого банку щодо повторного відкриття рахунків. Наприклад, якщо ви забули скасувати автоматичну оплату рахунку, банк може знову відкрити рахунок, навіть якщо це призведе до негативного балансу і комісії за овердрафт. Слідкуйте за будь-якими повідомленнями від банку про несподівану активність.

Додаткові відомості про закриття банківського рахунку

Чи можете ви закрити банківський рахунок через Інтернет?

Це залежить від обставин. Банківські установи дотримуються різної політики, тому уточніть в своєму. Деякі дозволяють відправляти повідомлення або спілкуватися зі службою підтримки через Інтернет, в той час як інші вимагають дзвонити, щоб закрити рахунок.

Читайте також:

Чи може банк закрити ваш рахунок без вашого дозволу?

Так, але, як правило, це відбувається тільки в тому випадку, якщо на вашому рахунку є неоплачений негативний баланс через овердрафту або ви підозрюєтеся в шахрайстві. Якщо це схоже на те, що сталося з вами, дізнайтеся більше про ChexSystems, агентстві по збору споживчих звітів, яке збирає інформацію про неправильно використовуваних розрахункових і ощадних рахунках.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *