Згідно з прогнозами експертів, найближчим часом економіка країни почне зростати, а криза, яка спричинила епідемію, поступово відступати. Якщо вірити розрахункам, то планується зростання на 5,3%, чого не спостерігалося останніми роками. При цьому інвестиційний клімат так само залишається не надто сприятливим і більша частина українців не поспішає розлучатися з готівкою. Тому ми зібрали 10 варіантів, куди вкласти гроші в Україні 2022 року, щоб примножити свій капітал.
Содержание
№1: золото
Якщо цікавить питання, куди вкласти невеликі гроші в Україні, то перше, що спадає на думку – дорогоцінні метали. Найбільш поширеним із них є золото, яке малоймовірно знизить свою вартість через рік чи навіть десятиліття. Саме йому приписується звання надійного зберігача та одного з найбезпечніших активів, особливо якщо розглядати цей процес у перспективі. Чому так відбувається:
- золото завжди просто купити та продати у разі потреби;
- метал не схильний до різких стрибків ціни.
Важливо розуміти, що золото, як і будь-який інший актив, може то зростати в ціні, то трохи падати, при цьому різниця не є суттєвою. Так, на такій інвестиції неможливо багато заробити, проте стабільність гарантована. Недарма експерти радять хоча б 10% всього капіталу зберігати саме у дорогоцінному металі.
№2: облігації внутрішньої позики
Вважається, що ОВДП – чудова альтернатива банківським депозитам, які продовжують втрачати у ставці. Якщо порівнювати обидві величини, то облігації випереджають на 2-4%, що гарантує не лише велику виплату, а й безпеку. Адже держава не припинить своє існування раптово. Ще одна особливість облігацій внутрішньої позики – інтерес до них серед нерезидентів країни. Тому фахівці наполегливо рекомендують розглянути ОВДП як інвестиції.
№3: біткоіни та інші криптовалюти
Біткоїн продовжує дивувати – його зростання б’є рекорди, власники монет радіють і сподіваються, що це далеко не межа. На криптобіржах існує безліч віртуальних валют, і кожна поводиться по-різному. Купуючи, продаючи та обмінюючи крипту, можна регулярно отримувати солідні винагороди. Але тут важливо розуміти, що заробіток залежатиме від факторів, на які неможливо вплинути. Якщо відбудеться падіння курсу, а монети не було продано, прибутку чекати не варто. Криптовалюта вимагає детального вивчення, уваги, аналітики, швидких рішень, і цим слід займатися на регулярній основі.
№4: комерційна та житлова нерухомість
Магазини, офісні будівлі, склади, готелі – всі ці приклади комерційної нерухомості. Такий варіант підійде тим, хто готовий вкласти суму від 100 000 доларів та більше. Для такої інвестиції характерна висока капіталізація (8-12% річних), довгостроковість контрактів, стабільність, навіть за умов кризи.
При цьому, згідно з опитуваннями, українці вважають надійнішою житлову нерухомість. Адже угоди купівлі-продажу відбуваються щомісяця і завжди комусь треба змінити житло, з’їхати чи роз’їхатися. Є два варіанти інвестування:
- на нульовому циклі зведення житлового будинку з наступним перепродажем (+30-50% до вартості);
- вторинне житло, яке здається в оренду (окупність площі протягом 12 років).
№5: земля
Агросектор є перспективною галуззю для інвесторів, котрі готові вкласти як 100 тисяч, так і мільйони в українську землю. Відкриття ринку землі лише підігріває інтерес до теми та активізує багатьох потенційних покупців.
№6: виробництво товарів, що йдуть на експорт
Сільське господарство продовжує бути рушійною силою нашої країни, що й приваблює інвесторів. Найбільш перспективними є ті галузі, які пов’язані з експортом – торгівлею за кордон. Економісти підрахували, що обсяг інвестицій в агросектор за останній рік зріс на 81%, а отже, є потенціал.
Україна посідає 6-е місце у світі з продажу курки. Отже, птахівництво вимагає грошових вливань та гарантує окупність. Ще один варіант – вирощування зернових. А значить:
- купівля сільськогосподарської техніки;
- контроль банку землі;
- придбання аграрної нерухомості;
- закупівля посівного матеріалу
№7: інновації
Стартапи, компанії-новачки, що працюють ще в незасвоєних нішах, можуть принести добрий прибуток. На сьогоднішній день актуальною є діяльність, пов’язана з розробкою програм для віддаленої роботи, медицина, біотехнології, безпека, комунікації.
№8: мистецтво та антикваріат
Вважається, що витвори мистецтва та раритетні предмети дозволять непогано заробити, але лише у довгостроковій перспективі. Вкладати гроші краще в кризові часи, коли ціна на антикваріат зазвичай найнижча. Що користується популярністю:
- монети;
- картини;
- бочки віскі;
- музичні твори;
- предмети, що вийшли з ужитку.
№9: депозити
Майже закриває перелік варіантів банківський депозит. Незважаючи на низьку прибутковість, українці все частіше вирішують вкласти гроші саме у депозит. Все це дуже легко пояснити – це найпростіший, зрозуміліший і доступніший спосіб, що не вимагає витрат сил і часу. Експерти намагаються відмовляти людей від такої витівки, адже інфляція буде все більше і більше захльостувати потенційний дохід. Незважаючи на такі прогнози, клієнтів все одно багато, і банки не поспішають збільшувати ставку.
Якщо вже дуже хочеться відкрити депозит, то краще тримати свої гроші у декількох валютах, де лише 30% відводитимуть гривні.
№10: інвестиції в себе
Навчання, курси, майстер-класи, коуч-сесії – все це інструменти, що дозволяють відточити свої вміння та навички, а можливо й освоїти нові спеціальності. У період локдауну вони набули особливої актуальності. Головна перевага такого інвестування – можливість забезпечити собі резервний спосіб доходу у разі змін.