За незначний проміжок часу розвиток кріптовалютной індустрії йде в геометричній прогресії. З урахуванням даної ситуації зростає і попит на майніг цифрових активів. Аби не заглиблюватися в технічні тонкощі, майнігом є діяльність видобутку криптовалюти і підтримка функціонування кріптовалютних платформ. Зі збільшенням кількості вироблених цифрових монет процес майнінгу ускладнюється. Для цього потрібно більш потужне обладнання та обчислювальні потужності комп’ютерів.

Популярні види майнігу в 2021 році

Можливостей добувати цифрові гроші не мало, але основні методи – це:

 1. Майнінг на процесорі (CPU) – використовується для нових криптовалют, де складність видобутку невелика. Раніше даним методом успішно добували Bitcoin, але в сучасних реаліях складність видобутку значно зросла і стала не актуальна для даної криптовалюти.
 2. Майнінг на відкритих (GPU) успішно використовується для створення багатьох сучасних цифрових криптовалют за винятком Bitcoin. Для даного виду будуються спеціальні так звані «ферми GPU», що дозволяють значно збільшити обсяг видобутку, обраної криптовалюти.
 3. Майнінг на жорсткому диску здійснюється у відповідність алгоритму PoC (Proof of Capacity). Забезпечує хорошу ефективність при малій витраті потужності, що на даний момент є досить популярним.
  Asic-майнер – це досить високотехнологічний метод видобутку використовуваним в основному для Bitcoin. Являє собою блок з інтегральною схемою володіє високою потужністю, запрограмований на один алгоритм. Використовується переважно великими компаніями за рахунок високої вартості обладнання.
 4. Браузерні майнінги є програмою, яка забезпечує видобуток криптовалюти при відкритому інтернет-браузері. Потужність регулюється в залежності від переваги користувача і можливостей комп’ютера. Це рішення, широко використовується в домашніх умовах, але не дозволяє заробити значну кількість цифрових активів.
 5. Хмарний майнінг проводитися на обладнанні власника сайту. Користувач орендує обладнання купуючи певний тарифний план і в відповідність з його вкладеннями отримує прибуток у вигляді цифрових грошей.
 6. Майнінг на смартфоні можна здійснювати за допомогою програм. Він не є ефективним засобом видобутку монет з причини невеликої потужності мобільних пристроїв.

ТОПові криптовалюти для майнінгу в 2021 році

Далеко не всі наявні цифрові криптовалюти забезпечують хорошу прибутковість і високу перспективу в майбутньому, але є ті, які заслуговують уваги і популярні серед користувачів цифрових грошей. У ТОП 5 за даними характеристикам можна віднести наступні активи:

 • Ethereum (ETH);
 • Bitcoin (BTC);
 • Cardano (ADA);
 • Polkadot (DOT);
 • Chainlink (LINK);

Доходи майнерів

Ринок криптовалюти досить волатильний виходячи з цього вартість цифрових активів значно варіюється по відношенню до фіатних грошей. Зі збільшенням числа монет складність видобутку зростає, що в наслідок позначається на кількісті одержуваних монет від майнінгу. Статистика показує, що в довгостроковій перспективі популярні цифрові активи значно збільшуються в ціні.

Плюси і мінуси кріптовалютного майнінгу

Незважаючи на те, що процес видобутку електронних грошей постійно ускладнюється і обладнання має чималу вартість, даним видом діяльності займається велика кількість людей по всьому світу. До позитивних сторін майнінгу можна віднести:

 • видобуток «чистої» криптовалюти, не використовуємої на інших гаманцях;
 • хороша перспектива для інвестицій в майбутньому, якщо «крипта» займе гідне положення на ринку;
 • можливості здійснювати видобуток в більшості випадків самостійно.

До негативних моментів відноситься:

 • чимала вартість майнінгово обладнання в разі, коли потрібно створювати «ферму» для майнінгу;
 • висока волатильність і нестабільність становища на ринку самої цифрової валюти;
 • складність видобутку постійно зростає, що вимагає постійно збільшення потужності обладнання.

Читайте також:

Багато компаній розглядають її не тільки як платіжний інструмент, а й інвестують значні кошти в цифрові активи. Тому, перспективи даної галузі очевидні, а значить і актуальність майнінгу не впаде найближчим часом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *