Будь-які економічні прогнози сьогодні викликають скептицизм і недовіру. На тлі світової фінансової нестабільності, коронакризи і складного інвестиційного клімату українці все більше схильні зберігати валюту «під подушкою». За даними інформаційного дайджесту BusinessViews українці тримають готівкою як мінімум 26 млрд. доларів.

Такий підхід до зберігання грошей вважається нераціональним і збитковим, адже готівку знецінює інфляція. Це підтверджується даними Національного банку України, згідно яких до 2018 цінність гривні знизилася в 14 разів у порівнянні з 1996.

До того ж, аналітики фінансового конгломерату Morgan Stanley прогнозують ослаблення долара в наступному році.

З огляду на вищевикладене, виникає привід задуматися про те, щоб відправити свої гроші «працювати» і отримувати з них прибуток.

У цій статті представлено 6 актуальних способів інвестувати.

У що інвестувати в Україні?

Інвестиції в золото

Найменш ризикований спосіб вкласти дрібну суму – придбати золото, тому що:

  • в довгостроковій перспективі це найбезпечніше заощадження капіталу;
  • в момент кризи валют дорогоцінні метали стабільно ростуть в ціні;
  • на золото завжди знайдеться покупець.

Експерти інвестиційного банку Goldman Sachs рекомендують зберігати мінімум 10% заощаджень в золотому резерві.

Офіційний курс НБУ на золото станом на серпень 2021 складає більше 46 тис. грн. за унцію.

При цьому така інвестиція не принесе значного прибутку.

Деякі банки України пропонують послугу віртуального золотого фонду. За таким депозитом відсотки нараховуються на метал, а не на грошові кошти. Наприклад, Укргазбанк пропонує відкрити такий рахунок під 0,01% річних, Радабанк – під 1%, Комерційний індустріальний банк – до 2%.

Інвестиції в нерухомість

У вигляді інвестиції можна придбати житлове або комерційне нерухоме майно.

По Україні в цілому ціни на житло ростуть. Згідно з інформацією Мінфіну, за перше півріччя 2021 вартість житлової нерухомості виросла на 20%. Тому такий спосіб вкласти гроші відрізняється високою надійністю.

Заробляти в цьому випадку можна двома способами:

  • придбати недобудову і перепродати об’єкт після введення будинку в експлуатацію;
  • орендний бізнес.

Коефіцієнт капіталізації комерційної нерухомості в середньому на 5% вище, ніж житловий. Тут основний спосіб отримати прибуток – здати в оренду.

Інвестиції в акції

Інвестування в акції компаній вважається не найпростішим видом пасивного заробітку, оскільки потрібно добре вивчити галузь, щоб не витратити гроші даремно. Для того, щоб реалізувати цей спосіб вкладення грошей, потрібно:

  1. Вибрати об’єкт інвестування: компанія повинна бути якісною, викликати довіру, а коливання ціни на її акції – мінімальними.
  2. Знайти брокера (акції іноземних компаній купуються тільки через інвестиційну організацію) і укласти з ним договір.
  3. Відкрити брокерський рахунок, з якого буде укладена угода з акціями.
  4. Оформити електронний ліміт, який являє собою дозвіл НБУ на інвестиційний платіж за кордон.
  5. Придбати акції через брокерський додаток.

Директор «Фінекс-Капітал» Ігор Когут рекомендує купувати акції тільки коли ринок падає. Так знижується ризик втратити гроші від обвалу перегрітого ринку.

Купуючи іноземні акції, варто пам’ятати, що вони не захищені українським законодавством, наслідком чого стане ризик різного характеру, наприклад, обман брокера.

На українській біржі можна інвестувати у великі промислові підприємства, однак фінансові експерти не рекомендують цього робити, тому що стабільного доходу це не принесе.

Облігації внутрішньої держпозики

Такий вид інвестицій можна розглядати як альтернативу депозиту в банку. Прибутковість облігацій терміном на 5 років – 12%, що перевищує гривневу депозитну ставку в середньому на 3%. Виплати гарантовані Міністерством фінансів України.

Щоб купити державні облігації, потрібно відкрити спеціальний рахунок в цінних паперах, підготувати значний пакет документів, підписати брокерський договір і вибрати вид вкладень.

Інвестиції в біткоін

Вартість одного біткоіну в грудні 2020 року становила 19 500 доларів, в серпні 2021 ця цифра перевищила 45 000 доларів. Однак таке стрімке зростання криптовалюти не свідчить про надійність вкладів.

Інвестиції в бізнес

Топ-менеджер Concorde Capital Сергій Чуйкин назвав український агросектор найпривабливішим для інвестицій напрямком. Частка сільського господарства в загальній структурі експорту в 2020 склала 45%, що свідчить про високий інвестиційний потенціал.

Відкриття ринку землі – додатковий прогресивний ривок в даному випадку. На думку радника прем’єр-міністра України Дмитра Лівча справедлива ціна за українську землю може досягти 5000 доларів за гектар.

Не менш приваблива для інвестицій галузь – виробництво птиці. Згідно з інформацією міністерства сільського господарства США, наша країна посідає шосте місце в світовому експорті курки. У 2020 році було вивезено на 8% більше продукції птиці, ніж в 2019. Таке зростання сприяє швидкої окупності інвестицій в агросферу.

Не менш цікавим на українському ринку вважається інноваційний бізнес. Актуальні варіанти для вкладень в стартапи – медицина, біотехнології, електронні сервіси в сфері безпеки, інтернет-маркетинг, програми для віддаленої роботи.

Возможно вас заинтересует:

Зберігати не можна інвестувати – де ставити кому?

НБУ прогнозує, що в 4 кварталі 2021 року рівень інфляції перевищить 10%, а це означає серйозне знецінення гривні. Іноземна валюта – відносно більш стабільна, проте очікується, що і вона не витримає тиску світової кризи.

Ці факти свідчать про те, що все-таки «зберігати не можна, інвестувати» -правильний варіант. При цьому вкладатися потрібно в проекти, що поєднують ознаки прибутковості і надійності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *