Усі цифрові різновиди валюти заведено називати криптовалютами. Їх виробляють, а згодом і передають за допомогою криптографічних методів, здебільшого на базі технологій блокчейну. Є ще одна синонімічна назва – “монети”. Але не залізні, а так само віртуальні. Усі вони випускаються за допомогою математичних обчислень.
Все це дозволяє сказати, що криптовалюта – штучна платіжна система, яка в суспільстві прирівнюється до грошей, а також має офіційний курс.
Содержание
Поняття криптовалюта
Широкого розголосу криптовалюта набула у 2011 році, коли про неї заговорив журнал Forbes. З того часу поняття “коїни”, що у перекладі монети, позначало віртуальні валюти, які не мають виразу в папері чи металі. Такий вид грошей існує виключно у віртуальному форматі.
Головною відмінністю криптовалют стало те, що всі вони спочатку з’явилися і почали функціонувати без залучення реальних грошей. Щоб заробити монети, доводилося підключатися до сервісу для їх створення, ставати учасником мережі майнінгу та за всі ці дії отримувати винагороди.
Чим зумовлюється популярність криптовалюти
Офіційного платіжного статусу в країні криптовалюти поки що не має. Проте дедалі більше компаній приймає оплати за товари чи послуги, зокрема у крипті. Децентралізація, яка характеризує віртуальні гроші, є привабливою для українців. Адже кожен власник монет не прив’язується до єдиної географічної точки, держави, політичного устрою тощо. І навіть якщо враховувати те, що криптовалюти все ж таки, хоч і побічно, прив’язуються до долара чи євро, але вони цінні самі по собі.
Причини популярності криптовалют
- поширеність у всьому світі;
- універсальність;
- простота створення електронного гаманця за допомогою будь-якого гаджета;
- відкритість розрахункових операцій;
- відсутність єдиного центру контролю над платежами;
- незалежність платіжної системи;
- анонімність власників криптоактивів
Унікальність криптовалюти ще й у тому, що всі транзакції є зашифрованими. Ніхто не може скасувати переклад, перенаправити його, а отже, і шахрайство у віртуальному просторі практично повністю зводиться до нуля.
Криптовалюта підійде і для заощаджень, адже гаманці закриваються електронним ключем. І всі власники монет можуть заробити навіть на тому, що просто вчасно придбали активи та зберегли їх, тоді як курс значно зріс.
Недоліки криптовалют
Якщо є стільки переваг, то варто задуматися і про зворотний бік медалі – недоліки. Вони, звичайно ж, також присутні. Але знаючи механізм появи крипт, особливості функціонування бірж і формат платежів, можна спробувати мінімально торкатися всіх мінусів. На що важливо звернути увагу:
- Збереження пароля. Тут слід особливо уважно підходити до захисту персональної інформації. Важливо не лише запам’ятати код, а також мати при собі носії, до яких він підв’язаний, а й стежити, щоб не сталася крадіжка даних.
- Волатильність. З криптовалютою не все однозначно. Маючи монети в гаманці, можна як заробити, так і піти в мінус. Слід розуміти всі ризики та вирішувати, коли краще накопичувати, а коли витрачати.
- Обмеження від інстанцій. У світі вже є спроби з боку деяких держав обмежити кількість криптовалюти, зосереджену в однієї фізичної особи.
Майнінг, з якого все починалося, втратив популярність, оскільки вимоги до техніки стали набагато вищими. Тому більшість користувачів заробляє на зміні курсу.
Як криптовалюти допомагають заробити
Перше, що треба зрозуміти – як отримати криптовалюту. Зробити це можна кількома способами:
- майнити на власному ПК – необхідна потужна відеокарта, яка “потягне” обчислення за заданим алгоритмом;
- підключитися до сервісів хмарного майнінгу – оплачуючи абонентську плату можна скористатися віддаленими серверами;
- купити монети – придбати крипту за поточним курсом.
І якщо є криптовалюта, то на її підставі може будуватися цілий бізнес. Адже віртуальні гроші є привабливими не лише тим, що не мають фізичного еквівалента, а й своїми можливостями. Найбільш популярні способи заробітку на криптовалюті:
- Інвестування. Підійде для тих, хто має фіатні гроші та готовий їх вкласти з метою прибутку. Виграшною стратегією буде придбання крипти за мінімальним курсом і подальший продаж, коли курс зростає.
- ICO. Як учасник процесу створення криптомонет, є можливість придбати їх за мінімальною ціною. І коли курс зросте, за бажанням віртуальну валюту можна продати.
- Трейдінг. Придбання крипт з метою проведення операцій купівлі-продажу на спеціальних біржах, орієнтуючись на коливання курсу.
Окремо варто відзначити консультування з питань криптовалют, навчання трейдерів-початківців, допомогу в реєстрації, створенні гаманця. Тут важливо орієнтуватися в темі, мати досвід роботи на криптобіржі, аналітичні навички, що допомагають прогнозувати поведінку курсу.