Із засобів масової інформації, інтернету, від друзів та знайомих практично кожен українець чув про криптовалюту. Їхня поява справила справжній фурор, а люди розділилися на два табори. Перші вважають, що за віртуальними грошима майбутнє, другі отримали негативний досвід і тепер бачать у крипті лише обман.

Насправді криптовалюта є універсальним платіжним засобом, а також інструментом для заробітку грошей. Необхідно лише навчитися правильно ними користуватися. Саме про це ми й поговоримо далі.

Що можна придбати за віртуальні гроші?

Багато людей помилково вважають, що криптовалютами користуються лише IT-компанії або корпорації, які працюють в інформаційному секторі. Справді, віртуальні гроші спростили реалізацію бізнес-контрактів, але при цьому зовсім не виключають стандартизовані платежі від фізичних осіб. Так, купити товари чи послуги за монети можна у Microsoft, PayPal, Subway, Shopify, Virgin Galactic та інших гігантів. І це лише початок.

Навіть якщо складається така ситуація, що компанія не має можливості прийняти крипту, покупець завжди може обміняти її на фіатні гроші.

Де зберігається криптовалюта

Якщо гривні чи долари лежать у гаманці, то має бути місце, де зберігаються монети. І таке існує – “електронний гаманець”. Він представлений у вигляді програми, додатку або навіть окремого пристрою, що дозволяє отримувати, надсилати та накопичувати крипту. Існують такі види електронних гаманців:

  1. Програмний гаманець, який дозволяє зберігати монети прямо на персональному комп’ютері. Важливо розуміти, що для цього потрібно багато вільного місця – від 145 ГБ на жорсткому диску (тільки для однієї валюти).
  2. Онлайн-гаманець, що розміщує криптоактиви у хмарі. Використовувати його можна з будь-якого гаджета, у тому числі мобільного телефону. Але тут важливими є аспекти безпеки. Вибирати гаманець слід з особливою уважністю, адже існує ризик взлому.
  3. Апаратний гаманець, що є окремим пристроєм. Саме тому його набагато важче зламати, ніж комп’ютер. Але є й мінус – його доведеться носити із собою та пам’ятати пін-код.
  4. Мобільний додаток, який встановлюється на смартфон та дозволяє керувати віртуальними коштами. Такий гаманець вважається зручним, швидким та легким способом зберігання, хоч і менш безпечним. Якщо хтось матиме доступ до телефону (треті особи, злодії), це автоматично означає доступ до активів.
  5. Паперовий гаманець, для якого генерується ключ. Його можна надрукувати або записати на папері. Важливо пам’ятати, що крім запису ключ взяти ні звідки. Отже, втрата ключ-коду рівносильна втраті коштів на гаманці.

Найбільшою популярністю серед власників крипт користується саме онлайн-гаманець. Йому віддають перевагу тому що:

  • не доведеться зберігати великі обсяги інформації та займати пам’ять пристрою;
  • гаманець має простий і зрозумілий інтерфейс, який не доведеться довго вивчати;
  • його рівень безпеки вищий за середній;
  • користуватися гаманцем можна як із комп’ютера, так і мобільного пристрою.

Як відбувається обмін криптовалюти на фіатні гроші

Фіатними грошима називають стандартні грошові одиниці, випущені у вигляді банкнот чи металевих монет. Це можуть бути долари, євро, гривні, фунти, рублі. І оскільки ще не всі компанії приймають крипту, необхідно регулярно обмінювати віртуальні кошти на реальні. Зробити це можна трьома способами:

  1. Скориставшись обмінником. Тут процедура буде аналогічною до обміну фіатних валют. Крипта обмінюється, наприклад, на долари за поточним курсом. Система працює і у зворотному порядку, коли за валюту можна придбати крипту.
  2. Зареєструвавшись на криптовалютних торгових майданчиках. Тут власники коштів перебувають у пошуку продавців чи покупців, із якими безпосередньо вирішують, яким чином обмінюватимуть активи.
  3. Відкривши криптовалютну карту, яка б підтримувала віртуальні гроші та автоматично виконувала списання за поточним курсом.

Що потрібно знати про криптовалюту: поради експертів

Починаючи користування віртуальними грошима, варто регулярно вивчати нову інформацію, стежити за новинами та оновленнями. Фахівці радять спочатку вивчити світ криптовалют і лише після цього приступати безпосередньо до операцій. Ринок монет нестабільний, тому слід бути готовим до різких змін, за якими будуть швидкі прийняття рішень.

Ще одна негласна особливість крипти – її залежність від засобів масової інформації. Іноді на курс ринку може вплинути невинна публікація в Твіттері або Фейсбуці, зроблена публічною особистістю. І, звичайно, не варто забувати про безпеку. Експерти радять:

  • завжди створювати резервну копію електронного ключа, яку можна зберігати на флешці або іншому носії (важливо уважно стежити за збереженням такого девайса);
  • пам’ятайте фразу відновлення ключа (від 12 до 24 слів);
  • створюйте електронну пошту, яка використовуватиметься виключно для криптовалютного гаманця;
  • активуйте двофакторну ідентифікацію;
  • користуйтеся лише перевіреними та надійними біржами та обмінниками;
  • оновіть програмне забезпечення, або встановлюйте останні версії гаманця.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *