Коли людина вирішує довірити свої гроші будь-якому банку, вона повинна бути впевнена в його надійності. На що ж варто звернути увагу і як рейтинг банків України на сьогодні може допомогти вибрати відповідну установу? Нижче розглянуті банки України за різними критеріями надійності. Ознайомтеся з інформацією і зробіть свій вибір.
ВАЖЛИВО (!): Ми зібрали актуальну інформацію та посилили її інфографікою, щоб вам було легше з нею ознайомиться. Наберіться терпіння, матеріалу багато), або скористайтеся змістом і перейдіть відразу до потрібного вам пункту.
Содержание
- 1 Новини: найнадійніші банки в 2021-2022 році
- 2 Прибутковий банк = надійний банк
- 3 Рейтинг українських банків за депозитами в 2021-2022 році
- 4 Рейтинг українських банків за кредитами в 2021-2022 році
- 5 Рейтинг банків за кредитами 2021-2022
- 6 Рейтинг банків за активами і зростанню / скороченню мережі
- 7 Список банків України з російським капіталом, які знаходяться під санкціями
- 8 ТОП 10 найнадійніших банків України
- 9 Користь і особливості рейтингу банків
Новини: найнадійніші банки в 2021-2022 році
- Райффайзен Банк Аваль.
- Французький конгломерат «Креді Агріколь».
- Укрсиббанк.
- Ощадбанк.
- Укрексімбанк.
- ProCredit Bank.
- Кредобанк.
- Укргазбанк.
- ОТП банк.
- Приватбанк.
Далі в рейтингу вказані такі банківські установи як ПУМБ, Правекс-банк, Ідея банк, ТАСкомбанк. Яким чином визначається надійність банківської установи? На цей показники впливає кредитний рейтинг, «народний рейтинг», фінансові результати, відгуки споживачів банківських продуктів і інші показники.
Прибутковий банк = надійний банк
Якщо банк прибутковий – це ще не означає, що він надійний. Однак, якщо банк збитковий кілька років поспіль – навряд чи його можна вважати надійним. Адже гроші можуть закінчиться …
Нижче наведені дані по ТОП прибуткових банків і ТОП збиткових банків за 2021 рік і початок 2022 року.
Рейтинг банків України 2021-2022 року за прибутковістю
Дані за 2020 рік:
Аналізуючи три графіка можна зробити висновок, що за останній рік лідерство в сфері прибутковості зберіг ПриватБанк, який перевершив “сріблястого” призера – Ощадбанк, посунувши Райффайзен Банк Аваль на почесне третє місце. Цікавим буде той факт, що ОТП Банк втратив відразу три позиції і опустився з міцною “бронзи” на п’яту позицію, пропустивши вперед ПУМБ.
При цьому варто порівняти дані з підсумковими за 2017 рік. Як ми пам’ятаємо, тоді у Привата все було не так райдужно – і це добре показало альтернативні банки для заощадження коштів.
Рейтинг банків України 2021 року по збитковості
Збиткові банки теж потрібно знати “в обличчя”. Як мінімум, щоб НЕ нести туди гроші, ну або нести розуміючи ризики. Рішення за вами.
І так, пам’ятайте, що в більшості випадків, дані наводяться за закритий попередній звітний період. Можливо зараз з банком вже все ок. А може і … ну вирішуйте самі одним словом)
Дані за 2020 рік:
Промінвестбанк, який в в 2017-2018 році втратив майже всі відділення, в 2019 зовсім пропав з рейтингу, адже на сьогоднішній день відкрито лише одне центральне відділення в м.Київ. Укрсоцбанк продовжує шлях по низхідній і втрачає свої активи. Така ж тенденція не перший рік спостерігається у банку Кредит Дніпро. А ось Юнекс Банк вперше потрапив в антирейтинг і відразу на 9 позицію.
У 2020 році побив всі рекорди Укрсімбанк. Промінвестбанк продолжет залишатися в антилідерах. Замикає трійку Правекс Банк.
Рейтинг українських банків за депозитами в 2021-2022 році
Багато хто ще пам’ятає той час, коли вкладники втратили величезні суми грошей, відносячи свої заощадження в радянські ощадкаси. Минуло достатньо часу, але залишаються такі люди, які вважають за краще зберігати гроші вдома під матрацом. Але, як показує міжнародна практика, гроші можуть приносити дохід, якщо покласти їх на депозит.
Звичайно ж існує ряд ризиків, з якими повинен ознайомитися потенційний вкладник. У цьому йому допоможе рейтинг банків по депозитах.
Рейтинг банків України за приростом депозитного портфеля (кінець 2018 і весь 2019-2020 роки)
Лідером залишається ПриватБанк, який в 2019 році тільки набрав обертів. Друге місце залишається за Ощадбанком – мабуть українці довіряють державним фінансовим установам трохи більше. Примітний факт, що відбулися зміни в трійці лідерів і Альфа-банк потіснила Укрексімбанк і забрала “бронзу”. Райффайзен, Укргазбанк і ПУМБ показують стабільність і поступово збільшують депозитний портфель.
Дані за 2020 рік:
В незалежній Україні не так вже й багато випадків, коли вкладники втратили свої гроші. Але пересічному жителю країни дуже складно визначитися якому з банків довіритися. По телебаченню таких питань піднімають дуже мало, тому українці практично не обізнані в проблемах окремих банків.
При виборі фінустанови експерти рекомендують звернути увагу на наступні аспекти:
- Довірити свої гроші менш ризиковано іноземному банку. Але і тут є свої нюанси. Вони рідко працюють з фізичними особами. Якщо це і відбувається, то мінімальний внесок – досить велика сума для простого громадянина. Або процентна ставка настільки низька, що оформляти такий депозит практично не має вигоди.
- Маленькі банки «лопають» частіше, ніж великі.
- Ризикованіше довіряти свої гроші збитковому банку, ніж прибутковому. Хоча і тут бувають непередбачувані моменти і виключення.
- В Україні краще вибирати ті банки, за якими стоять політики.
- Короткі депозити менш ризиковані, ніж тривалі.
Рейтинг банків в Україні не завжди впливає на вибір вкладника. Багато громадян обирають для вкладу той банк, у якого депозитні ставки вище. Не враховуючи акції, спеціальні пропозиції та підвищені ставки до якої-небудь події, потрібно знати:
- Великий внесок завжди вигідніше, ніж маленький.
- Тривалий депозит приносить більше доходу, ніж короткий.
- Коли відсотки оплачують в кінці терміну, це вигідніше ніж отримувати їх щомісяця.
- Великі банки завжди пропонують депозитні ставки нижче, ніж дрібні.
- У всіх банках при підписанні договору присутній пункт про можливість зниження ставки.
На що потрібно розраховувати українцям, які вирішили довірити свої гроші банкам:
- Не всі фінустанови беруть невеликі суми. Для початку потрібно дізнатися у співробітників банку про те, який у них встановлений мінімум.
- Відсотки можна отримувати не кожен місяць, а в кінці всього терміну, який може тривати до 24 місяців.
- Отримати бажану процентну ставку в результаті розіграшу.
- Втратити все обіцяні відсотки в результаті дострокового зняття грошей.
- Втратити частину передбачуваного доходу через неточності або перебільшень в рекламі.
ТОП 9 кращих банків по депозитах для приватних осіб в гривні
- Ощадбанк (державний, повернення 100% вкладів гарантується державою)
- Укрексімбанк (державний, повернення 100% вкладів гарантується державою)
- Укргазбанк (державний)
- Райффайзен банк Аваль (Raiffeisen Bank, Австрія; сильна підтримка материнського банку)
- Укрсиббанк (BNP Paribas Group, Франція; сильна підтримка материнського банку)
- Кредобанк (PKO Bank Polskа, Польща; сильна підтримка материнського банку)
- ПроКредит Банк (ProCredit Bank, Німеччина; сильна підтримка материнського банку)
- ОТП Банк (OTP Bank, Угорщина; сильна підтримка материнського банку)
- Укрсоцбанк (ABH Holdings, Люксембург, РФ; сильна підтримка материнського банку + об’єднання Укрсоцбанк з Альфабанк і розширення експансії на фінансовому ринку України.
Якщо подивитися на графік за 2020 рік, то можна побачити, що лідерство з великим відривом тримає ПрівтБанк. Далі слід Ощадбанк, який втричі обходить третє місце – Укрексімбанк. Другий рік поспіль ці банки займають високі місце в рейтингу депозитів і, відповідно, довіри населення. Позитивна динаміка спостерігається у Райффайзена, Альфа-банку, ПУМБу та ОТП Банку – всі вони увійшли в топ-10 з високими показниками для фізичних осіб.
Рейтинг надійності українських банків за депозитами для юридичних осіб
- Ощадбанк (державний, повернення 100% вкладів гарантується державою)
- Укрексімбанк (державний, повернення 100% вкладів гарантується державою)
- Райффайзен банк Аваль (Raiffeisen Bank, Австрія; сильна підтримка материнського банку)
- Креді Агріколь Банк (Credit Agricole, Франція; сильна підтримка материнського банку)
- Укрсиббанк (BNP Paribas Group, Франція; сильна підтримка материнського банку)
- Сітібанк Україна (Citigroup, США; сильна підтримка материнського банку)
- Кредобанк (PKO Bank Polskа, Польща; сильна підтримка материнського банку)
- ПроКредит Банк (ProCredit Bank, Німеччина; сильна підтримка материнського банку)
- ПУМБ (СКМ Фінанс, Україна; банк найбільшої бізнес групи України, який пережив всі кризи і вистояв)
- Укрсоцбанк + Альфа-Банк (ABH Holdings, Люксембург, РФ; сильна підтримка материнського банку + об’єднання Укрсоцбанк з Альфабанк і розширення експансії на фінансовому ринку України).
Картина депозитів для юридичних осіб за останній рік змінилася. Ощадбанк – минулий лідер, значно просів і поступився своїми позиціями Укргазбанку, посівши друге місце в рейтингу. Також зростання популярності спостерігається і в Укрексімбанку, який з 5 місця потрапив відразу на 3. Примітно, при фаворит приватних осіб – ПриватБанк, в сфері депозитів для бізнесу займає всього лише 4 сходинку. У топ-10 знову потрапили такі банки як Райффайзен, ПУМБ, Креді Агріколь, Сітібанк. А ось Альфа-банк – 10 місце в списку, вперше піднявся так високо.
І завжди варто пам’ятати: тільки клієнту вирішувати в який банк звернутися.
Рейтинг українських банків за кредитами в 2021-2022 році
Отримати в наш час готівку в кредит не складе особливих труднощів. А ось вибрати банк – справжнє випробування для людини далекого від банківської системи. Щоб не склалася ситуація, коли людина повинна більше, ніж може віддати, брати кредит варто обдумано. Рейтинг банків НБУ допоможе зорієнтуватися і не потрапити в пастку.
Реклама оточує людину всюди: вдома, на роботі, в транспорті або навіть на вулиці. Саме вона часто підштовхує взяти кредит в тому чи іншому банку. Вона обіцяє найнижчі відсотки, великі суми і мінімум документів. А як насправді?
Рейтинг банків України за надійністю допоможе вибрати найстабільніший установа. Адже це на перший погляд лише здається, що повернення грошей – це проблема банку. Людина, нічого не розуміє в фінансових документах, підписуючи договір може і не помітити додаткових відсотків або послуг. Відповідно, його борг, навіть при регулярному поповненні, може не зменшуватися, а зростати.
Щоб не загнати себе в непосильні фінансові зобов’язання, потрібно:
- Не брати кредит необдумано, на емоціях.
- Розмову зі співробітником банку потрібно починати з прохання надати розрахунок переплат по кредиту за весь період. Якщо чіткої відповіді не буде – негайно виходьте.
- Крім відсотків по кредиту банки ще стягують і додаткові комісії. Запитайте про них у співробітника. Краще, якщо відповідь нададуть письмово з усіма печатками.
- Дуже важливо уточнити про штрафні санкції за запізнення в проплату. Вони бувають невиправдано великі.
- Погашення кредиту теж може бути платним, уточніть яким чином це робити вигідніше: через касу, банкомат або іншими способами.
- Як правило, швидкі та легкі кредити – це уловка. До них потрібно бути особливо уважними.
Правда, з червня набрав закон, за яким банки зобов’язані навіть в рекламі вказувати реальні відсотки і суми. Також він зобов’язує фінустанови оцінювати кредитоспроможність позичальника. Закон говорить, що в разі прострочення, позичальник повинен буде оплачувати спочатку тіло кредиту, а вже після цього все штрафні нарахування. Таким чином цей борг не буде вічним.
Рейтинг найнадійніших банків України для отримання кредиту
Згідно з даними НБУ, український бізнес звертається до наступних фінансових установ для поповнення оборотних коштів і отримання кредитів. Коментарі щодо цих банків наводилися вище в коментарі по надійності по депозитах.
- Ощадбанк;
- Укрексімбанк;
- Приватбанк;
- Сбербанк РФ;
- Райффайзен Банк Аваль;
- Укргазбанк;
- Альфа Банк;
- ПУМБ;
- Укрсоцбанк;
- УкрСиббанк.
Рейтинг банків за кредитами 2021-2022
Аналізуючи два графіка можна з упевненістю стверджувати, що приватні особи та компанії роблять вибір на користь кардинально різних фінансових установ. В обох рейтингах з’явився ПриватБанк, Альфабанк, Укрсиббанк, ПУМБ, Райффайзен і Ощадбанк. Що займає другою рядок рейтингу кредитів для фізичних осіб Укрсоцбанк зовсім не зацікавив представників бізнесу, в той час як головний фаворит юридичних осіб – Ощадбанк займає лише 8 позицію рейтингу кредитів для фіз. осіб.
Головне, перед оформленням кредиту, правильно розрахувати свої сили і фінансове положення, враховуючи всі непередбачені обставини.
Рейтинг банків за активами і зростанню / скороченню мережі
У будь-якому банку є активи і пасиви. Пасиви – це те, що обіцяно вкладникам і клієнтам банку. Активи -кредити, цінні папери та ін. Статутний капітал – це фінанси самої установи, так звана «подушка безпеки».
Якщо з активами вийшла проблема (дефолт по облігаціях або їх знецінення), то на зобов’язання перед клієнтами це відобразитися не повинно. Не всі банки змогли пройти випробування, але з дистанції їх поки не зняли.Активи поділяють на ті, які приносять і не приносять дохід. Перші – це кредити, банківські інвестиції. Другі – це готівка в касі, резервні рахунки, нематеріальні активи. Завдяки рейтингу банків України НБУ можна проаналізувати заробляє чи банк. Не варто оцінювати установа тільки за величиною активів. Це потрібно робити комплексно.
Рейтинг банків України за активами за минулі роки
Початок 2019 року:
- Приватбанк;
- Ощадбанк;
- Укрексімбанк;
- Укргазбанк;
- Райффайзен Банк Аваль;
- УкрСиббанк;
- ПУМБ;
- Сбербанк РФ;
- Альфа Банк;
- Укрсоцбанк.
Кінець 2019 року:
Тенденції, які спостерігалися на початку минулого року, збереглися і на його закінчення. Список банків залишився незмінним і можна простежити не тільки лідерську гонку, але й ознайомитися з реальними цифрами активів.
Для того, щоб прийняти правильне рішення з яким з банків почати співпрацю, потрібно ознайомитися з рейтингами за всіма критеріями: по депозитах, по кредитах, а також за активами. Не варто забувати і про власника установи. Варто ознайомитися з репутацією банку і відгуками як фізичних, так і юридичних осіб. Можна перевірити в єдиному реєстрі інформацію про власників. Його репутація і фінансовий стан повинні бути на достатньому рівні.
Також варто звернути увагу на те, зростає банк і його роздрібна мережа або скорочується. Адже який сенс в надійності банку, якщо він від вас за сто земель і ви все одно не зможете відкрити в ньому внесок або взяти кредит. Отже,
ТОП 10 банків України щодо збільшення кількості відділень (2017-2018 рік)
ТОП 10 банків України, що скоротили кількість відділень (2017-2018 рік)
ТОП 10 банків України, що скоротили кількість відділень (2018-2019 рік)
Аналізуючи дані за два роки можна помітити, що деякі банки продовжують поступово закривати свої відділення, однак це відбувається плавно. При цьому, переможець безлічі рейтингів Ощадбанк, став Антилідером в цій номінації. Несподівано в список потрапив і ПриватБанк, який відомий своєю широкою мережею філій.
Відмінним показником є і період роботи банку в країні. Добре якщо він відкрився ще до кризи і до сих пір, долаючи всі проблеми, тримається на плаву. Після вивчення цієї інформації, можна приступити до розгляду тарифів і умов, які пропонує банк. Агресивна реклама, занадто низька процентна ставка по кредиту і сильно завищена по депозиту повинна насторожити.
Список банків України з російським капіталом, які знаходяться під санкціями
- «Сбербанк РФ»
- «Вієсіте Банк»
- «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк»
- «ВТБ Банк»
- «БМ Банк»
ТОП 10 найнадійніших банків України
- Очолює список один з найбільших банків країни – Райффайзен банк Аваль. Перше установа, яка ввела виплату пенсій на пластикові карти.
- КредіАгріколь Банк – універсальний європейський банк, на ринку країни з 93 року.
- Укрсіббанк- великий банк країни, близько 60% акцій належить французькій фінансовій групі.
- Ощадбанк- фінустанова має державну гарантію по поверненню всіх вкладень клієнтам.
- Укрексімбанк- державі належать абсолютно всі акції фінустанови.
- Кредобанк – найбільший в Західній частині країни. Надає повний спектр послуг клієнтам.
- Сітібанк Україна – займається обслуговуванням як фізичних, так і юридичних осіб, один з членів організації S.W.I.F.T.
- ПроКредит Банк – спеціалізується на роботі з малим та середнім бізнесом.
- Укргазбанк – більше 90% акцій належить державі.
- Альфа-Банк – український банк з міжнародним капіталом.
Як видно, в перших рядах банки з іноземним капіталом.
Користь і особливості рейтингу банків
Щорічно проходить міжнародний економічний форум. На ньому кожен раз складають рейтинг конкурентоспроможних країн. Україна потрапила тільки на 140 місце. Оцінку кожної країни роблять на основі економічних показників кожної з них. Одним з критеріїв надійності вважається стан банків і їх платоспроможність. Але економічний стан України та військові дії на території зробили свою справу. Діяльність кожного з банків зараз в дуже жалюгідному стані.
Дуже важливо і те, чи зможе банк швидко повернути вклади за депозитом їх власнику. Ще на початку 2017 року низка банків зникли взагалі. У країні налічувалося всього 88 установ, з яких 38 – це банки з іноземним капіталом.
ТОП-5 МФО в Україні
- Алекс Кредит
- Кашинский
- ШвидкоЗайм
- Глобал Кредит
- КЛТ Кредит
Можливо вас зацікавить: