Ломбарди – організації, які займаються оцінкою ювелірних виробів, раритету, техніки та інших цінностей. Вони вже багато років функціонують по всій країні, однак далеко не всі українці обізнані про принципи їх роботи. Стереотипи, невірне трактування особливостей послуг, недовіра до даної сфери в цілому – тільки мала частина айсберга. Тому пропонуємо ознайомитися з найбільш популярними представниками мереж ломбардів України і зрозуміти, в чому ж їх особливості.

Б
К
С

Всі дороги ведуть в ломбард

Мало хто знає, але саме ломбарди вважаються найбільш древніми фінансовими інститутами, які вперше з’явилися на території Китаю. Звичайно, вони не мали такого великого переліка послуг, не приймали техніку, але здатні були видавати невеликі позики селянам в обмін на їх майно.

З розвитком торгових відносин вже і Європа підхопила ідею кредитування. Популярною в ті часи стала боротьба з лихварями, які виставляли непомірні відсотки за видачу грошей. Тому чернечі ордени стали прабатьками сучасних ломбардів. На територіях храмів були організовані перші контори, де видавали невеликі суми грошей в обмін на цінності.

Свою сучасну назву “ломбард” фінансові установи отримали завдяки італійській провінції. Так склалося історично, що до Франції стали стікатися вихідці з Ломбардії, які організовували свою прибуткову діяльність на нових територіях. Так, “вдома лорбардцев” в побуті скоротилися до “ломбардів”. Таку назву міцно закріпилося у свідомості громадян, і, як ми бачимо, дійшло до сучасності.

Приватні скасування, монетні контори під егідою королів, трасти – фінансові компанії зазнавали множинні зміни. Однак тільки в 90-і роки минулого століття змогли налагодити клієнтоорієнтованість. На сьогоднішній день ломбарди відрізняються гнучкими умовами, повною прозорістю діяльності, вигідними тарифами і високим рівнем сервісу.

Ломбарди: швидко, просто і надійно

Так чим ж сьогодні займаються ломбарди? Чи можна їм довіряти? Як зрозуміти умови? Чи вигідно співпрацювати з ними? На всі питання допоможуть відповісти наші огляди або офіційні сайти компаній. До того ж, завжди можна особисто звернутися до відділень, де співробітники нададуть консультацію в повному обсязі. Однак, на деякі популярні питання ми відповімо прямо зараз.

Коли знадобляться послуги ломбарду:

  1. У разі, якщо потрібно грошова сума до зарплати, а зв’язуватися з МФО не хочеться.
  2. Коли в наявності якісь цінності, за які можна виручити заставні кошти.
  3. Володарі коштовностей або раритету можуть назавжди продати вироби і на місці забрати гроші на них.
  4. Коли хочеться зберегти в надійному місці дорогі речі і не переплачувати за оренду банківських сейфів.
  5. Якщо немає можливості вийти з дому або доставити заставне майно – можна запросити оцінювача за вказаною адресою.

У чому переваги користування ломбардами:

  • моментальна оцінка виробів і видача коштів;
  • можливість отримати гроші не тільки за коштовності, але і техніку, предмети інтер’єру, столове срібло, будівельний або спортивний інвентар та багато іншого;
  • два напрямки діяльність – купівля виробів і кредитування під заставу майна;
  • наявність онлайн-сервісів, наприклад, віддаленої оцінки;
  • низька процентна ставка;
  • розроблена програма лояльності, що дозволяє отримувати вигідні пропозиції і знижки;
  • широка мережа філій – завжди можна знайти відділення недалеко від будинку або роботи;
  • повна прозорість роботи – завжди можна докладно дізнатися про механізм роботи і особливості кожної послуги.

Міфи і реальність: 3 страшилки, в які пора припинити вірити

Міф №1: асоціальний. Існує думка, що послугами ломбардів користуються лише цигани або злодії, які збувають викрадені товари. Туди ж відносять всіх, кому не вистачає коштів на покупку міцного або щось гірше. Це найбільша помилка з усіх! Адже для того, щоб скористатися послугами ломбарду необхідно підтверджувати свою особистість, мати активний мобільний номер телефону. До того ж, працівники компанії проінструктовані і не співпрацюватимуть з маргінальними особистостями.

Міф №2: дорогоцінний. Іноді клієнти помилково вважають, що в ломбардах приймають тільки золото і срібло. Але насправді список виробів значно ширший. Він включає в себе і техніку, і аксесуари, і стародавнє начиння. Тому виручити непогану суму можна не тільки за метали або каміння.

Міф №3: нечесний. Іноді клієнти висловлюють невдоволення, що предмети, які були принесені в ломбард, оцінили невеликою сумою і звинувачують в цьому нечесних на руку співробітників, яким, нібито, вигідно принижувати істинну цінність. Але насправді все відбувається інакше. Працівники ломбардів керуються інструкцією. А для клієнтів надається чек-лист оцінки виробів. Туди входить зовнішній вигляд, наявність видимих ​​дефектів конструкції, відколів, недорогоцінних каменів, корозії, відсутність “рідної” упаковки, чистота і товарний вигляд, повнота комплектації і багато іншого.